Kierski Festiwal 2023


W Stajni Kaliński w poznańskim Kiekrzu 16 i 17 września podczas Kierskiego Festiwalu będziemy mogli posłuchać Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, Grupę Ørganek oraz DiscoPogo. Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

 Z Krzysztofem Cugowskim wystąpi Zespół Mistrzów

Kierski Festiwal to wydarzenie dla miłośników muzyki oraz koni, a każdego dnia na uczestników czekają inne doznania. W sobotnie popołudnie kulminacyjnym miejscem będzie scena, która zostanie wybudowana na lonżowniku dla koni. Wśród artystów, którzy wystąpią będzie Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Grupa Ørganek oraz DiscPogo.

Krzysztof Cugowski to legenda muzyki rockowej, współtwórca Budki Suflera. Na swoim koncie ma ponad 30 płyt, 300 utworów i niezliczoną ilość koncertów na polskich i zagranicznych scenach. Z Krzysztofem Cugowskim wystąpi Zespół Mistrzów, złożony z najwyższej klasy instrumentalistów. Na gitarze gra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak na instrumentach klawiszowych.

Grupa ØRGANEK

Grupa ØRGANEK powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów i muzyki, Tomasza Organka. Zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym platynowe płyty, Fryderyki. ØRGANEK tworzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół jest stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in. Woodstock / Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Sopot Top of the Top Festival, Kazimiernikejszyn, Green Festival i wielu innych).

DiscoPogo

DiscoPogo istnieje od 2015 roku i ma swoją bazę operacyjną w Poznaniu. Formacja powstała z inicjatywy Vincenzo Corsiniego, który po występach jako gość Strachów na Lachy i nagraniu utworu „My name is Jeżyce” razem z Kamilem Durskim z Atlvnta i z „Kuzynem” z Pidżamy Porno, zdecydował się na założenie własnego zespołu. Koncert DiscoPogo składa się z autorskich utworów z pogranicza rocka, funku, ska, a nawet disco, nawiązujących do przeróżnych tradycji muzycznych, tak by ciągle bawić i zaskakiwać publiczność.

Pomiędzy koncertami zostanie przeprowadzona licytacja najróżniejszych przedmiotów na leczenie chorego przyjaciela Stajni Kaliński – Jasia Wajdy. Bardzo cieszy fakt, że z roku z roku na rok wsparcie dla chłopca jest coraz większe.

W niedzielę na uczestników wydarzenia czekają sportowe emocje, rano rozpoczną się zawody w woltyżerce sportowej dla dzieci i młodzieży. Co roku podczas festiwalu rywalizują zawodnicy z różnych miejsc w Polsce, którzy prezentują niezwykłe układy artystyczne.

Oprócz koncertów i zawodów dla uczestników Kierskiego Festiwalu przygotowane są dodatkowe atrakcje. Dzieci będą mogły wziąć udział warsztatach przygotowanych przez stowarzyszenie „Si”. Powstanie specjalna strefa ze stoiskami rękodzielniczymi, zabawkami, gastronomią.

Festiwal Kierski

Fot. Jacek Poremba, Patryk Szymkowiak i materiały prasowe

Dodaj komentarz