Kiedy warto stosować luksusowe zegarki męskie? Nie tylko do garnituru! Sprawdź nasz poradnik


Nie od dziś wiadomo, że luksusowe czasomierze cieszą się ogromnym poziomem zainteresowania wśród mężczyzn. Tego typu zegarki mają jednak określone zastosowanie, mylnie uproszczone tylko do outfitów stricte wizytowych. Chcesz wiedzieć, jak nosić luksusowy dodatek, aby nie popełnić modowego faux pas? Przed zakupem wymarzonego czasomierza przeczytaj nasz mały poradnik!

Prestiżowe czasomierze męskie idealnie pasują do garnituru. Musisz być jednak bardzo czujny!

Proponowane w asortymencie sklepu WestWatches luksusowe zegarki męskie kojarzone są przede wszystkim z rozwiązaniami polecanymi do wizytowych stylizacji. I rzeczywiście tak jest. Tego typu segment czasomierzy przeważnie zakłada się do garnituru, smokingu bądź innej stylizacji, która jest stworzona z myślą o najważniejszych uroczystościach. W tym przypadku jednak warto uważać na ogromne ryzyko popełnienia modowego faux pas. Źle dobrany rozmiar koperty zegarka czy pasek, który kompletnie nie pasuje do mankietu koszuli od razu rzucą w oczy Twoich znajomych i gości zaproszonych na uroczyste wydarzenie. Przy wyborze idealnego czasomierza luksusowego kieruj się nie tylko własnymi upodobaniami, ale również aktualnie panującymi trendami stylistycznymi. Do eleganckiego outfitu najlepiej pasują stonowane barwy zegarka i stalowy lub skórzany pasek.

Luksusowe zegarki męskie do nieco mniej oficjalnych stylizacji? Tak, to jest możliwe

Warto jednak podkreślić, że stosowanie luksusowych zegarków męskich może być o wiele szersze. Zwłaszcza, że wiele wiodących marek produkujących czasomierze posiada w swojej ofercie kilka wzorów stylistycznych. Założenie tego typu zegarka na srebrnej bransolecie lub skórzanym pasku będzie akceptowalne również w przypadku nieco mniej wieczorowych outfitów. Jako doskonały przykład można podać styl smart casual, gdzie starannie wyselekcjonowane luksusowe zegarki męskie podkreślają indywidualną wizję ubioru. Styl casualowy także może opierać się o noszenie luksusowych czasomierzy. W tym wypadku należy jednak uważać, aby nie przesadzić z dysproporcją pomiędzy luźnym ubiorem, a bogato zdobionymi dodatkami. Unikaj więc rozwiązań zawierających dużo złotych, prestiżowych elementów.

Dodaj komentarz