Kasia Piter wygrywa na US Open

Dzisiaj w Nowym Jorku meczami kwalifikacji rozpoczął się wielkoszlemowy turniej US Open 2013. Pierwszą rundę po trzysetowym meczu przeszła Katarzyna Piter z Grunwaldu Poznań pokonując Chorwatkę Aną Vrljic 6:4, 5:7, 6:2. Niestety, odpadła już jej koleżanka klubowa Magda Linette.

W kwalifikacjach, w I rundzie, Magda Linette przegrała z Turczynką Caglą Buyukakcay 6:2, 1:6, 2:6. Kasia Piter wygrała pierwszego seta 6:4, w drugim toczyła wyrównany pojedynek do 5:5, kolejne dwa gemy padły łupem rywalki. W trzecim zaczęło się od 0:1, ale potem cztery gemy wygrała Kasia. Kolejny gem dla rywalki, ale riposta Kasi była błyskawiczna: 5:2. Ostatecznie 6:2 dla poznanianki. W eliminacjach grała także Paula Kania z Rosjanką Jekateriną Bychkovą. Polka wygrała pierwszego seta 6:4. W drugim przegrała 4:6, a w decydującym wygrała 6:4.

W turniejach głównych singla zaprezentują się Agnieszka i Urszula Radwańskie, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot i Michał Przysiężny. Losowanie drabinek w czwartek.