Kalendarze adwentowe z kawą


Kalendarz adwentowy umożliwia odliczanie dni od pierwszego dnia Adwentu aż do Wigilii Narodzenia Pańskiego. W dawnych czasach wykorzystywano do tego celu 24 świece, które po kolei były zapalane. Popularne wówczas było także rysowanie kresek na drzwiach domów lub wkładanie po jednym źdźble siana do szopki wigilijnej. Dzisiaj na polskim rynku dostępna jest cała masa kalendarzy adwentowych takich jak wegański kalendarz adwentowy, kalendarz z yerba matte oraz tych dedykowanych dzieciom, mężczyznom, kobietom a nawet kawoszom. Ci ostatni doczekali się kalendarza wypełnionego 24 saszetkami kawy w wielu, esencjonalnych smakach.

kawa

We współczesnych wersjach tego typu terminarzy można także znaleźć zabawki, słodycze, kosmetyki, drobne upominki. Kalendarze adwentowe niejednokrotnie są ręcznie malowane przez znamienitych artystów, dzięki czemu stają się prawdziwym dziełem sztuki. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się modele kalendarzy adwentowych z herbatą lub kawą, w których każdy dzień może mieć innych smak – w sam raz do pierwszego śniadania.

Co w kalendarzu adwentowym z kawą czeka na kawoszy?

Zimowe poranki mogą być o wiele bardziej przyjemniejsze, kiedy porcję kawy na dany dzień wyjmiemy z kalendarza adwentowego. Każdy kawosz zgodnie przyzna, że aromatyczna saszetka świeżo palonej kawy nada właściwy rytm na cały dzień. Kawowy kalendarz adwentowy wypełniony 24 saszetkami kawy, każda o innym smaku i aromacie – chałwowym, pistacjowym, karmelowym, waniliowym, piernikowym whisky i pomarańczowym sprawi, że odliczanie czasu do świąt będzie przyjemniejsze.

Kalendarze adwentowe z kawą i nie tylko  

Na uwagę miłośników kalendarzy adwentowych zasługują także terminarze, w których poza kawą można znaleźć także wiele inspirujących , limitowanych produktów – kosmetyków damskich i męskich oraz dedykowanych najmłodszym. Sól do kąpieli, krem do rąk, cienie do powiek czy balsam do delikatnej skóry niemowląt – w zależności od Twoich preferencji i upodobań spośród setek kalendarzy adwentowych dostępnych na polskim rynku z pewnością znajdziesz kalendarz idealny, który umili Ci czas oczekiwania do świąt Bożego Narodzenia.

Jak widać nie tylko kalendarz adwentowy z kawą cieszy się ogromną popularnością – jednak jedno jest pewne – kalendarze adwentowe z kawą będą także wspaniałym prezentem przedświątecznym dla naszych bliskich. Stylowe, estetyczne opakowanie z aromatyczną zawartością z pewnością sprawi ogromną radość obdarowywanej osobie. A jeśli jesteśmy miłośnikami różnego rodzaju rękodzieł – zawsze możemy wykonać samodzielnie tego typu kalendarz korzystając z gotowych opakowań.

 
 
 
 

 

 

 

 

Dodaj komentarz