Kajakarski Puchar Świata


Rok 2023 jest dla krótkich wioseł niezwykle ważny. W niemieckim Duisburgu w sierpniu najlepsi kajakarze i kanadyjkarze powalczą o medale Mistrzostw Świata, a także kwalifikacje do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Start w Poznaniu będzie dobrą okazją do sprawdzenia formy.

W pierwszych zawodach PŚ w tym sezonie na torze w węgierskim Szeged Polacy wywalczyli 8 medali. Podczas rywalizacji na poznańskiej Malcie swoją dyspozycję sprawdzą najlepsi kanadyjkarze i kajakarze. Na starcie będzie można zobaczyć Dominikę Putto, Annę Puławską, Justynę Iskrzycką czy poznański duet: Łukasza Witkowskiego i Dominika Nowackiego.

– Wiemy, że jesteśmy dobrze przygotowani. Dziękujemy Miastu za pomoc przy organizacji tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że dopisze nam pogoda i razem z kibicami stworzymy wielkie święto kajakarstwa, a za trzy lata tu w Poznaniu zorganizujemy Mistrzostwa Świata – mówi Ireneusz Pracharczyk, prezes Wielkopolskiego Związku Kajakowego.

Jezioro Maltańskie o powierzchni 70 hektarów powstało w 1952 roku w wyniku spiętrzenia rzeki Cybiny. Stało się znanym na całym świecie ośrodkiem sportów wodnych z jednym z najpiękniejszych torów regatowych – Malta Regatta Course.

Więcej informacji na temat Pucharu Świata na torze regatowym Malta można znaleźć na stronie organizatora. EW

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz