Kajakarski Puchar Świata


Już w piątek, 26 maja, na torze regatowym Malta rozpoczną się zawody kajakarskie na najwyższym poziomie. Podczas zmagań w stolicy Wielkopolski zaprezentują się 44 reprezentacje narodowe, a wśród nich mistrzowie olimpijscy i świata.

kajakarstwo
– Poznań po raz kolejny organizuje duże międzynarodowe zawody. Puchar Świata to nie tylko walka o medale, ale także początek rywalizacji o Igrzyska Olimpijskie – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Do stolicy Wielkopolski zjadą najwięksi zawodnicy i zawodniczki. Czekamy tylko na piękną pogodę i kibiców.

W trakcie trzech dni rywalizacji rozegranych zostanie 26 finałów. Kajakarze i kajakarki powalczą w kategoriach jedynek, dwójek i czwórek na dystansach od 200 do 5000 metrów. Takie samo zadanie czeka kanadyjkarzy i kanadyjkarki. Jedni, jak i drudzy będą rywalizować także w konkurencji dwójek mieszanych rozgrywanych na dystansach 500 metrów.

– Puchar Świata w kajakarstwie jest jedną z imprez rozgrywanych na torze, który jest ważnym elementem na mapie poznańskiego sportu. Poznań to miasto kajaków, a obiekt ten służy do osiągania coraz to lepszych wyników – przypomina Ewa Bąk, dyrektorka Wydziału Sportu UMP.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz