Jubileusz godny Warty!


Prezes sekcji piłkarskiej Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska i Elżbieta Ślusarska, dyrektor Gimnazjum Społecznego Zakątek podczas dzisiejszej konferencji prasowej podsumowały imprezę, która z okazji100-lecia klubu, a która odbyła się 15 września na Łęgach Dębińskich.

– Myślę, że  godnie uczciliśmy jubileusz – powiedziała prezes Izabella Łukomska-Pyżalska. – To był  niesamowity dzień nie tylko dla mnie i kibiców Warty, ale i poznaniaków, którzy przybyli na Łęgi Dębińskie. Od godziny 14 do 2 przyszło ok. 100 tysięcy osób. Z wyliczeń wynika, że  w trakcie koncertów Blue Cafe i Perfectu bawiło się 40 tysięcy osób. Dziękuję wszystkim: i kibicom, i poznaniakom, że świętowali z nami 100- lecie klubu. Dziękuję też za hojność, którą okazali Gimnazjum Społecznemu Zakątek. Bardzo cieszę się, że taką sumę udało się zebrać i zachęcam, by dalej wspierać szkołę. Cieszę się, też, że  udało się zebrać 25 litrów krwi. Wiem, że wielu osobom podobał się pokaz sztucznych. Nigdy wcześniej  takiego nie widziałam, poza tym dużo było atrakcji dla dzieci, a i pokaz retro w wykonaniu piłkarzy  też wzbudził zainteresowanie. Warta zasługiwała na taki jubileusz stulecia.

– Chciałam podziękować, za to, że zostaliśmy zaproszeni na tak ważną imprezę, jaką jest 100-lecie klubu, życzę mu sukcesów –powiedziała dyrektor Elżbieta Ślusarska. – Dla mnie to zaszczyt, bo  klub Warta potraktował nas jako partnerów.  Prowadzę szkołę dla dzieci głęboko niepełnosprawnych. Chciałam w imieniu stowarzyszenia podziękować pani prezes Warty. Na Łęgach Dębińskich do puszek zebraliśmy nieco ponad 3 tys. złotych.  A z licytacji klub uzyskał 9 tys. 910 zł . Kończymy remont budynku i musimy go doposażyć, we wszystkie rzeczy, które są niezbędne do rehabilitacji dzieci.

Sławomir Lechna


Zdjęcia Roger Gorączniak 

 

O jubileuszu czytaj też:

Warta jest perfekt (tutaj)

a także:

Wielka Gala Warty w auli UAM

Rozmowa z prezes sekcji piłkarskiej Warty Izabelą Łukomską – Pyżalską

Film o Warcie

Koncertowe 100-lecie Warty 

Remis Warty z Cracovią

O meczu z Pogonią Lwów czytaj tutaj.

Dodaj komentarz