Jezdnie z nową nawierzchnią


Ulicą Warszawską, gen. Maczka, Wołczyńską, czy też Inowrocławską w Poznaniu można przejechać w o wiele bardziej komfortowych warunkach. W 2020 roku Zarząd Dróg Miejskich wyremontował nawierzchnie jezdni na długości ponad 21 kilometrów o łącznej powierzchni ponad 108 tysięcy metrów kwadratowych.

– Prace były prowadzone zarówno na tych głównych drogach, po których jeżdżą dziennie dziesiątki tysięcy samochodów – jak Warszawska, Krzywoustego, czy Wołczyńska – ale też na ulicach lokalnych, ważnych dla mieszkańców danego osiedla, czyli między innymi na Saperskiej, Inowrocławskiej, Filipińskiej, Sławomira, Kartuskiej, czy wyjeździe z osiedla Pomet. Dzięki tym działaniom poprawił się nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Część z wykonanych prac, ze względu na swój zakres, prowadzona była etapami. Tak przebiegały m.in. na ul. Warszawskiej, gdzie najpierw remont odbywał się w rejonie Zielińca (fabryki VW), a następnie na wysokości osiedla Warszawskiego. Była to także kontynuacja robót z poprzednich lat.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz