JBL Triathlon Sieraków rozpoczęty – Maja Włoszczowska ze złotym medalem w ręce


Właśnie dobiegł końca pierwszy dzień rywalizacji na JBL Triathlon Sieraków. W piątek na specjalnie przygotowanych razem z fundacją Pho3nix zawodach mierzyły się dzieci. Organizatorzy przygotowali duathlon, którego długość była dopasowana do możliwości wiekowych małych sportowców. W powietrzu było czuć mieszankę sportowej rywalizacji z rodzinną atmosferą napędzaną dodatkowo dniem mamy. Medale dla wszystkich uczestników zabawy wręczały wyjątkowe osoby.Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

JBL Triathlon Sieraków

Rozgrzewkę przed rozpoczęciem zawodów dla pociech rodziców przeprowadziły Paulina Kotfica – utytułowana polska triathlonistka, która ma na koncie wiele występów na międzynarodowych zawodach –  oraz Maja Włoszczowska – dwukrotna medalistka olimpijska z lat 2008 i 2016. Dzięki zaangażowaniu obu ambasadorek fundacji Pho3nix dzieci mogły bezpiecznie przygotować się do startu w Pho3nix Kids Sieraków oraz jednocześnie poznać swoje idolki, które są dla nich przykładnymi wzorcami.

Rywalizacja dla najmłodszych dzieci odbywała się w formie biegu na 100 metrów. Pozostałe dzieci startowały w duathlonie i zostały podzielone na 3 kategorie wiekowe oraz ze względu na płeć. W zależności od możliwości wynikających z wieku pokonywały one trasę o długości 1500, 3000 lub 4700 metrów.

– Za nami pierwsze starty. Już teraz wiem, że będziemy mieli do czynienia ze świetną zabawą przez cały weekend. Z radością obserwowaliśmy uśmiechy dzieciaków, kiedy startowały oraz finiszowały na zawodach zorganizowanych razem z fundacją Pho3nix. Szczerze wierzę, że te dzieciaki dzisiaj odkryły, jak wspaniały jest triathlon i za parę lat, gdy podrosną, spotkamy się tutaj z nimi ponownie!  – mówi organizator zawodów z cyklu CIECH Tri Tour Wojciech Kruczyński.

Wszystkim dzieciom bez wyjątku udało się przekroczyć bezpiecznie linię mety oraz odebrać medal od ambasadorek Pauliny Kotficy i Mai Włoszczowskiej. Fundacja Pho3nix od lat stawia na aktywizację dzieci w celu przeciwdziałania postępującego pogorszenia się stanu zdrowia najmłodszych. Obecność tak utytułowanych sportowców ma na celu zmieniać złe nawyki dzieci i pokazać im, że sport to świetna zabawa.

Wszystkim uczestnikom piątkowych startów serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych kroków w świecie sportu!

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz