JBL Triathlon Poznań 2023 rozbije bank


Za nami już 9. edycja JBL Triathlon Poznań. Impreza z cyklu CIECH Tri Tour w wyniku złego stanu wody w Jeziorze Maltańskim musiała odbyć się w formie duathlonu. Mimo to zawodnicy licznie zgromadzili się w stolicy Wielkopolski, by spróbować swoich sił w nowej formule. W przyszłym roku zawody wracają do swojej tradycyjnej postaci, a jubileusz zapowiada się naprawdę hucznie pod każdym względem – w tym nagród finansowych! Patronat sprawował „Nasz Głos Poznański”.

W tym roku pula przeznaczona na nagrody dla zawodników wyniosła 42.600zł, nagrody finansowe otrzymali za swoje wyniki 10 najszybszych panów oraz 10 najszybszych pań w kategorii PRO. Choć ta kwota jest pokaźna, jak na polskie standardy w triathlonie to początkowo pula miała być jeszcze większa. Organizatorzy zdecydowali jednak, że część środków zostanie przeznaczona na jubileuszową edycję, gdy zawody wrócą do swojej tradycyjnej formy – triathlonu.

Ile będzie można wygrać na JBL Triathlon Poznań?

Na jubileuszową 10. edycję Triathlon Poznań organizatorzy przygotowali pule nagród o wysokości 241.400 złotych! Tak samo, jak w tym roku nagrody otrzyma po 10 najszybszych pań i panów, a nagrody dla obu płci za te same miejsca będą jednakowe. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, by w Poznaniu zawody ponownie miały rangę mistrzostw Polski, jednak jednocześnie gwarantują, że bez znaczenia na status imprezy wysokość nagród zostanie utrzymana.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz