Jarmark Wielkanocny w Poznaniu


Ceramiczne ozdoby, ręcznie haftowana biżuteria, koszyki wiklinowe i kolorowe pisanki – te i wiele innych przedmiotów będzie można kupić na poznańskim Starym Rynku. Nie zabraknie także lokalnych i regionalnych przysmaków. Wszystko to w ramach Jarmarku Wielkanocnego, który rozpocznie się w sobotę, 20 marca i potrwa ponad tydzień. Spółka Targowiska ma także propozycję dla właścicieli cukierni, barów i restauracji.

W tym roku z powodu pandemii jarmark przybierze charakter kiermaszu handlowego. Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną trzeba było zrezygnować z wydarzeń kulturalnych.

– W przedświąteczny nastrój poznaniaków i turystów wprowadzą wielkanocne dekoracje i instalacje. Na Starym Rynku stanie prawie 4-metrową palma wielkanocna, wiklinowy zając gigant i ścianka, na tle której będzie można zrobić sobie pamiątkową świąteczną fotografię. Drewniane domki handlowe i stoiska wystawców przybrane zostaną kolorowymi wstążkami i wyglądającymi zza węgła zajączkami – wylicza Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz