Jan Grabkowski ponownie szefem PO RP w powiecie poznańskim


5 października 2013 roku starosta poznański Jan Grabkowski został ponownie wybrany przewodniczącym Platformy Obywatelskiej RP w powiecie poznańskim.

grabkowski

Głosowanie obyło się podczas trwającego Zjazdu PO w powiecie poznańskim. W zjeździe uczestniczyło 116 delegatów. Na 116 oddanych kart do głosowania, nowy przewodniczący otrzymał 85 głosów. Jego kontrkandydat, Maciej Sytek z Pobiedzisk, dostał 31 głosów.

– Od wielu lat pracujemy na wizerunek Platformy Obywatelskiej w powiecie poznańskim – mówi Jan Grabkowski. – To, co robimy dla mieszkańców, daje określone wyniki w wyborach samorządowych co cztery lata. Dziś większość członków PO doceniła to, co robię dla Platformy Obywatelskiej  jako jej przewodniczący.

W powiecie poznańskim PO ma niespełna 300 zarejestrowanych członków.

J. Grabkowski urodził się w 1954 r. w Krakowie. Ukończył Politechnikę Poznańską. W 1998 roku zdobył mandat radnego powiatu poznańskiego. W I kadencji był wicestarostą (funkcję starosty pełnił Ryszard Pomin). Starostą  jest od 2002 r.

W latach 2004-2007 pełnił funkcję przewodniczącego Konwentu Starostów Wielkopolski. Obecnie piastuje funkcję wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Jan Grabkowski jest jednym z kandydatów do tytułu SuperRadny 2013 (więcej czytaj tutaj).

Na początku tygodnia w Poznaniu wybierano szefa miejskich struktur PO. Został nim europoseł Filip Kaczmarek. Był jedynym kandydatem na tę funkcję.

 

Dodaj komentarz