Jaki wybrać wózek dla rodzeństwa?


Wybór wózka dla bliźniaków lub rodzeństwa w bliskim wieku nie jest łatwym zadaniem. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę cechy i potrzeby swojej rodziny. Dlatego nie można powiedzieć, że istnieje jeden najlepszy model wózka — wszystko zależy od preferencji. Aby pomóc Ci w tym trudnym zadaniu — w podjęciu decyzji i wybraniu najlepszego wózka bliźniaczego, postanowiliśmy opisać tutaj kilka wskazówek.

Jak wybrać wózek dla bliźniaków lub rodzeństwa w podobnym wieku?

Aby określić, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojej rodziny, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak:

– szerokość drzwi i chodników, przez które prawdopodobnie będziesz przechodzić,

– głębokość windy,

– to, czy mieszkasz w bloku lub domku jednorodzinnym,

– dostępny budżet.

Wózek dla bliźniaków obok siebie czy model pociągu?

To jest pierwsze pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć. Zdecyduj, który z dwóch modeli najlepiej Ci odpowiada. W modelu „małego pociągu” jedno dziecko jest za drugim. A w modelu obok siebie — side by side — foteliki dziecięce są ustawione równoległe. Jednak niezależnie od modelu, niektóre cechy należy ocenić podczas kupna każdego wózka.

W momencie zakupu należy ocenić następujące cechy wózka niezależnie od wybranego modelu

Pierwsza cecha to możliwość pochylenia fotela. Upewnij się, że oparcie jest pochyłe. Jeśli masz lub będziesz mieć bliźnięta, ważne jest, aby oba foteliki były rozkładane. Sprawdź poziom odchylenia każdego fotelika i pamiętaj, że niemowlęta nie powinny siedzieć w wózku przed 6 miesiącem. Dlatego, jeśli zamierzasz korzystać z wózka przed osiągnięciem tego wieku, ważne jest, aby oparcie można było ustawić na płasko.

Sprawdź wymiary podwójnego wózka, gdy jest złożony

Wygodniejsze podwójne wózki zajmują dużo miejsca, dlatego warto wiedzieć, czy złożony wózek zmieści się w bagażniku Twojego samochodu. Aby to zrobić, wykonaj pomiary wózka, o którym myślisz, i przetestuj go, ale pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wszystkie wymiary (szerokość, wysokość i głębokość). W niektórych modelach konieczne jest zdejmowanie kół podczas demontażu. Ta funkcja jest wykorzystywana przez projektantów jako sposób na zmniejszenie przestrzeni zajmowanej przez wózki w bagażniku.

Sprawdź, jaka jest nośność wózka

Ważne jest, aby dowiedzieć się o całkowitej wadze obsługiwanej przez podwójny wózek oraz indywidualnej wadze na fotelik. Ten parametr da Ci wyobrażenie o tym, jak długo możesz korzystać z wózka z dziećmi.

Montaż i demontaż — czy można szybko rozłożyć wózek

Praktyczność montażu i demontażu podwójnego wózka to ważny element, który należy wziąć pod uwagę. Niektóre modele można złożyć bez zdejmowania kół, podczas gdy w innych konieczne jest wyjęcie kół podczas demontażu wózka. Niektóre modele zamykają się w stylu parasola, a inne zamyka się, składając wózek na pół. Jeśli to możliwe, udaj się do sklepu, aby złożyć wózek przed jego zakupem online i wypróbować, która opcja będzie dla Ciebie najbardziej dogodna. Innym rozwiązaniem jest obejrzenie filmu, który pokazuje otwieranie i zamykanie modelu, który chcesz kupić.

Charakterystyka podwójnego wózka

Aby pomóc Ci określić, który z wózków najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, wymieniliśmy niektóre cechy każdego z nich. Oba modele mają swoje zalety i wady.

Podwójny wózek dziecięcy — model pociągu

Nadają się do wind (szerokość zazwyczaj jest idealna, ale głębokość należy dokładnie zmierzyć) i drzwi, ponieważ mają szerokość zwykłego wózka. Z tego samego powodu najlepiej nadają się do spacerów po ulicach o wąskich chodnikach. Ponieważ mieszczą dwa foteliki, większość modeli wózków dziecięcych jest dość długa.

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, musisz zmierzyć wymiary windy, aby zobaczyć, czy wózek wejdzie. Jeśli są większe, prawdopodobnie będziesz musiał wyjąć jeden z fotelików, aby korzystać z windy. Na rynku jest kilka modeli, które są znacznie krótsze, i zbliżone do zwykłego wózka dziecięcego.

Regulowana pozycja fotelików

Niektóre modele wózków dwuosobowych umożliwiają obracanie jednego lub obu fotelików, co pozwala na różne ustawienia:

– przodem do kierunku jazdy,

– przodem do osoby prowadzącej wózek,

– lub jedno przodem, drugie tyłem.

Ograniczone widzenie na tylnym siedzeniu

Dziecko na tylnym siedzeniu ma obszar ograniczonej widoczności. W końcu widzi mniej niż jego brat lub siostra na przednim siedzeniu. Zwykle wysokości siedzeń są różne, aby zminimalizować zmniejszenie pola widzenia.

Utrata miejsca na tylnym siedzeniu podczas rozkładania przedniego siedzenia

W większości modeli dziecko na tylnym siedzeniu ma mniej miejsca, gdy przednie siedzenie jest rozłożone. Część oparcia przedniego fotela spoczywa na lub w pobliżu stóp dziecka na tylnym siedzeniu. Zwykle ten problem pojawia się dopiero wraz ze wzrostem niemowląt, ponieważ gdy są bardzo małe, w fotelikach pozostaje dużo miejsca.

Przednie siedzenie rozkłada się mniej niż tylne siedzenie

W większości modeli wózków bliźniaczych przednie siedzenie rozkłada się mniej niż tylne siedzenie. Dzieje się tak, ponieważ najczęściej przednie siedzenie jest umieszczone niżej niż tylne siedzenie, a podnóżek tylnego siedzenia stanowi czynnik ograniczający pochylenie przedniego siedzenia.

Interakcje między dziećmi

Podwójny wózek dziecięcy pozwala na mniejszą interakcję między dziećmi. Tak się nie dzieje w modelach wózków, w których można umieścić jedno rodzeństwo naprzeciwko siebie.

Wózek bliźniaczy — model side by side — wózek dla dwójki dzieci

Cechy, zalety i wady podwójnego wózka bliźniaczego side by side. Wózek bliźniaczy tego typu jest wygodniejszy dla dzieci.

Szerokość wózka dla dzieci z fotelikami obok siebie

Takie wózek nie nadają się do wchodzenia do węższych drzwi i wind, ponieważ jest znacznie szerszy niż zwykłe wózki dziecięce. Dlatego przed zakupem takiego modelu należy zmierzyć drzwi, przez które będziesz przechodzić i porównać z szerokością rozłożonego wózka. Weź również pod uwagę drzwi restauracji, sklepów itp.

Regulowana pozycja fotelika wózka bliźniaczego

Niektóre modele wózków bliźniaczych z siedziskami umiejscowionymi obok siebie umożliwiają obracanie obu fotelików, co pozwala na różne ustawienia:

– oba przodem do kierunku jazdy,

– obydwa przodem do matki,

– jeden przodem, a drugi tyłem i na odwrót.

Swobodne pole widzenia w dwóch fotelikach

Dwoje dzieci wyraźnie widzi to, co znajduje się przed nimi. Nie ma utraty pola widzenia w żadnym foteliku (tak jak w przypadku modelu opisanego wcześniej). Oboje dzieci ma taką samą przestrzeń w foteliku, ale na ogół miejsca na siedzeniu jest mniej niż w przypadku pojedynczego wózka. Jednak podwójny wózek spacerowy obok siebie pozwala na większą interakcję między dziećmi.

Dodaj komentarz