Jak zorganizować udaną wycieczkę szkolną do Energylandii? Praktyczne wskazówki dla nauczycieli i uczniów


Wycieczka szkolna to wyzwanie dla jej organizatorów. Niełatwo jest zadowolić grupę o zróżnicowanych charakterach i zainteresowaniach. Ale tym, co zawsze sprawdza się przy wyjazdach z dziećmi i młodzieżą jest dobra zabawa. A gdzie można bawić się lepiej niż w największym Parku Rozrywki w Polsce, czyli w Energylandii?

 Energylandia

Wycieczki szkolne — specjalni Goście Energylandii

Grupy szkolne są w Energylandii Gośćmi specjalnymi. Korzystają z biletów (https://energylandia.pl/cennik/bilety-indywidualne/) w obniżonych cenach, a do każdego z nich dodany jest kupon na frytki i napój do wykorzystania w wybranych stoiskach na terenie Parku. Ponadto promocje przewidziano także dla opiekunów. Na każdych 10 uczniów przysługuje im 1 bilet za 1 zł.

Energylandia uczy i bawi

Kto powiedział, że zabawa nie może być jednocześnie doskonałą okazją do nauki? Energylandia udowadnia, że to połączenie sprawdza się idealnie. W ramach biletu dostępne są nie tylko wszystkie atrakcje zgodnie z zasadami ich udostępniania, ale także do planetarium  i na pokazy edukacyjne, które w prosty, obrazowy sposób przybliżają zagadnienia z różnych dziedzin. Zespół Energylandii przygotował także scenariusze zajęć i materiały edukacyjne, które można zabrać ze sobą i realizować w szkole.

Zabawa dla dzieci i młodzieży w każdym wieku

Jeśli zastanawiasz się, jaki wiek jest najlepszy na wycieczkę szkolną do Energylandii, odpowiedź brzmi: każdy. Równie dobrze będą się tu bawić maluchy z pierwszych klas podstawówki, jak i niemal dorośli uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych. Dlaczego? Bo Energylandia to ponad 120 różnorodnych atrakcji podzielonych na tematyczne Strefy — krainy, które dostosowane są do potrzeb Gości w różnym wieku.

Młodsze dzieci doskonale będą się czuły w Strefie Familijnej, ale także w nowo otwartej Strefie Aqualantis. To zaginiona, zalana przez morze kraina, którą można odkrywać wraz z poszukującymi jej naukowcami. Są tu zarówno spokojniejsze atrakcje, jak karuzele Magic Pump i Submarine Dive, tor przejazdu łodzią Grotteo Expedition oraz arena walka na armatki wodne Whirpool Water Fight, ale także gwarantujące ekstremalne doznania roller coaster Abyssus (https://energylandia.pl/atrakcje/aqualantis/abyssus/) osiągający prędkość 100 km/h czy podnoszące adrenalinę Tidal Wave Twister oraz Stormy Ship.

Natomiast na nastolatków czeka to, co kochają najbardziej, czyli szaleństwo w Strefie Ekstremalnej oraz na mega wooden coasterze Zadra w Strefie Smoczy Gród. Młodzież na pewno w pełni doceni atrakcje Parku Roller Coasterów Numer 1 w Europie.

Udana wycieczka – bezpieczna wycieczka

Tym, co zwykle spędza sen z powiek nauczycieli, organizujących szkolne wycieczki jest bezpieczeństwo uczniów. Bez obaw! W Energylandii bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Wszystkie atrakcje spełniają najwyższe normy i mają wszystkie niezbędne atesty. Przechodzą także regularne kontrole techniczne. Personel, który je obsługuje, przechodzi regularne szkolenia i dba o to, by korzystanie z atrakcji odbywało się zgodnie z zasadami. Tu nie ma miejsca na rutynę czy odpuszczanie jakiejś czynności przed startem.

Bezpieczeństwo dotyczy też samego przebywania na terenie Energylandii. Nauczyciel nie musi mieć grupy cały czas na oku. Znacznie lepiej sprawdza się tu czas wolny, który dzieci i młodzież mogą wykorzystać wedle swoich potrzeb. Na pewno będą bezpieczni, a w każdej chwili do dyspozycji jest pomocny personel. Wizyta w Energylandii może być więc także nauką samodzielności.

Dodaj komentarz