Jak zorganizować treningi amatorskiej drużyny?


Wpadłeś na pomysł, by zacząć trenować ze znajomymi jakiś sport drużynowy? Jeżeli myślisz o tym poważniej, musisz nastawić się na dobrą organizację treningów. O czym musisz pamiętać? Sprawdź!

Zbierz członków

Do gry niezbędny jest zespół. Jeżeli Ty i Twoi znajomi nie cieszycie się liczebnością, która pozwoli Wam na stworzenie drużyny – szukajcie wśród innych, potencjalnie zainteresowanych osób. Wywieś ogłoszenie na osiedlu, lub zamieść post w mediach społecznościowych. Opisz dokładnie co trenujecie i kiedy planujecie treningi. Z pewnością zgłosi się kilka zainteresowanych osób, które pomogą Wam dopełnić drużynę – piłkarską (11 zawodników), koszykarską (10 zawodników), czy siatkarską (7 zawodników).

Wybierz miejsce

Do realizowania treningów niezbędne jest boisko lub hala. Latem można trenować na tych ogólnodostępnych, jednak do zapewnienia maksymalnego komfortu podczas gry najlepiej jest zarezerwować boisko (np. przyszkolne) lub wynająć salę, dzięki której możecie realizować treningi nawet zimą, przy niesprzyjającej aurze.

Jeżeli nie macie dużego budżetu, pytajcie o możliwość wynajmu sali w państwowej placówki szkolnej. Szkoły bardzo często udostępniają swoje boiska i sale, po godzinach lekcyjnych, a nawet w weekendy. Wiele boisk jest również otwarta latem i przeznaczona do ogólnego użytku – nieodpłatnie!

Wybierz oficjalne stroje sportowe

Aby Twój zespół prezentował się godnie nawet podczas nieoficjalnych treningów i rozgrywek, musisz zastanowić się, jak będą wyglądać Wasze drużynowe stroje. Przypiszcie sobie określone numery i zaplanujcie wspólnie barwy drużyny. Chociaż personalizacja odzieży sportowej jest usługą dość kosztowną i na tym polu możesz szukać oszczędności. Decydując się np. na polskie stroje sportowe PEHA: pehasports.com nadruki otrzymujesz gratis. Jeżeli zależy Ci na trwałości strojów i perfekcyjnej prezencji – postaw na sublimację! To technika, która pozwala na wtopienie nadruków w powierzchnię dzianiny, dzięki czemu wybrany projekt nie odkleja się i nie pęka, co ma realne znaczenie dla ogólnej żywotności Waszych strojów.

Każdy sport drużynowy wymaga również drużyny przeciwnej. Ogłaszaj się w mediach społecznościowych i nawiązuj znajomości na boisku. W ten sposób szybko znajdziesz chętnych rywali, z którymi zagrasz prawdziwy mecz. Na co dzień możesz po prostu dzielić swoją drużynę na dwa i grać przeciwko sobie w mniejszym, okrojonym składzie.

 

 

Dodaj komentarz