Jak wybrać dom tani w budowie?


Domy wolnostojące to coraz częściej realizowane inwestycje. Polacy znacznie chętniej osiedlają się na przedmieściach lub terenach wiejskich, aniżeli w dużych aglomeracjach miejskich.

Inwestycja tego rodzaju zawsze pochłania ogrom środków finansowych, dlatego tak ogromną popularnością cieszą się obecnie projekty domów tanich w budowie. Jakie to konkretnie nieruchomości? Warto uwzględnić, że projekty takich domów mają być nie tylko tanie w budowie, ale same nieruchomości powinny minimalizować koszty już na etapie ich eksploatacji. Dowiedz się więcej już teraz.

Projekty domów tanich w budowie – kryteria wyboru

Dom ma być komfortowy w użytkowaniu, tani w eksploatacji, ale również nie generować wysokich kosztów na etapach budowy. Projekty domów tanich w budowie, ale przy zachowaniu ich należytej jakości cieszą się największą popularnością.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się projekty domów parterowych tanich w budowie, ponieważ budowa poddasza użytkowego czy piwnicy generuje kolejne koszty. Należy przy tym zaznaczyć, że domy parterowe również mogą generować wysokie koszty, szczególnie jeśli mają mieć duży metraż.

Warto wybierać nieruchomość o prostej bryle, dlatego świetnie sprawdzają się projekty domów nowoczesnych tanich w budowie, które mają raczej minimalistyczną formę. Tańszy w budowie będzie dom z dachem dwuspadowym oraz garażem w bryle.

Dobrym zabiegiem jest też zwracanie uwagi na projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym tanich w budowie, które mają uniwersalne wymiary okien i drzwi, nie posiadają unikalnych zastosowań ani nie są tworzone na indywidualne zamówienia.

Co więcej, uwagę warto zwracać na projekty domów małych i tanich w budowie z ograniczoną liczbą łazienek. Najczęściej są to projekty domów tanich w budowie do 90m2.

Uwagę należy zwrócić również na materiał wykonania nieruchomości czy konstrukcję. Dzisiaj uznaje się, że najtańsze i jednocześnie najszybsze w budowie są domy o konstrukcji szkieletowej. Właśnie one są również pasywne i ekologiczne oraz tanie w eksploatacji.

Projekty domów tanich w budowie – gotowe czy na indywidualne zamówienie?

Tańszy zawsze będzie projekt gotowy domu, aniżeli ten indywidualny, przy którym architekci muszą spędzić sporo czasu i wykazać się kreatywnością oraz swoimi kwalifikacjami. Gotowy projekt daje też możliwość optymalnego dopasowania nieruchomości do warunków na działce czy oczekiwań inwestora. Najczęściej wybierane są projekty domów tanich w budowie do 80m2 oraz projekty domów do 100m2 tanich w budowie.

Pamiętaj, że inwestycja we własny dom jest naprawdę spora. Nie patrz jednak tylko na koszty, ale i własne potrzeby. Nieruchomość ma służyć przez kolejnych kilkadziesiąt lat, a nawet następnym pokoleniom. Realizuj za to inwestycję zgodną z nowoczesną sztuką budownictwa. Stawiaj na tzw. inteligentny dom, bo chociaż wydaje się on droższy w budowie, to jednak koszty szybko się zwrócą w ramach taniej eksploatacji w długim okresie. Zawsze bierz pod uwagę warunki zabudowy oraz potrzeby wszystkich domowników. Jeśli nie posiadasz środków na wybudowanie nieruchomości zgodnej z wszelkimi oczekiwaniami, zastanów się nad finansowym wsparciem, na przykład w ramach zaciągania kredytu hipotecznego.

Dodaj komentarz