Jak wybrać auta dla dzieci na akumulator?


Czy Twoje dziecko interesuje się samochodami? Auta dla dzieci na akumulator są zazwyczaj miniaturą prawdziwego samochodu. Może to być świetna zabawa dla dziecka. Aby jednak zabawa trwała jak najdłużej, dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego pojazdu.

Ile silników i akumulatorów powinny mieć auta dla dzieci na akumulator?

Liczba i moc silników określają maksymalną prędkość, z jaką może poruszać się samochód. Auta dla dzieci na akumulator wyróżniają się tym, że umożliwiają jazdę z prędkością około 8-10 km/h. Z kolei pojazdy przeznaczone dla starszych dzieci mogą rozwijać prędkość do 15 km/h.

Wybierając auta dla dzieci na akumulator należy również zwrócić uwagę na pojemność akumulatora. Im akumulator ma większą pojemność, tym dziecko będzie mogło dłużej korzystać z pojazdu, zanim będzie musiało go naładować.

Jak wybrać samochodziki dla dzieci na akumulator w różnym wieku i o różnej wadze?

Wiek i waga dziecka również mają wpływ na komfort użytkowania samochodu akumulatorowego dla dzieci. Im większe dziecko, tym większa całkowita masa samochodu. Prosta zasada mówi, że lepiej, aby samochód był za duży niż za mały.

Firma Ramiz, sprawdzony i doświadczony dostawca aut akumulatorowych dla dzieci, udostępnia w swoim sklepie internetowym informacje o maksymalnym obciążeniu i rozmiarach oferowanych przez siebie pojazdów. Zmniejsza to ryzyko zakupu samochodu, który nie jest odpowiedni dla wieku dziecka.

Jak zapewnić bezpieczeństwo, wybierając samochód na akumulator dla dzieci?

Mimo że samochody akumulatorowe dla dzieci nie są w stanie rozwijać dużych prędkości, dzieci powinny mieć możliwość bezpiecznej zabawy. Przed zakupem wybranego modelu należy sprawdzić, czy jest on wyposażony w:

  • Pasy bezpieczeństwa

  • Zamki drzwi bocznych

  • Przycisk zatrzymania bezpieczeństwa

Najlepiej byłoby, gdyby samochód był wyposażony w amortyzatory i tzw. funkcję łagodnego rozruchu. Dzięki temu uruchamianie i prowadzenie pojazdu będzie bardziej komfortowe.

Samochód dla dzieci zasilany akumulatorem: jedno czy dwa siedzenia?

Jeśli przyjrzysz się ofercie producentów, szybko zorientujesz się, że akumulatorowy samochód dla dzieci może być wyposażony w jedno lub dwa siedzenia. Którą opcję powinieneś wybrać?

Jeśli masz co najmniej dwoje dzieci w podobnym wieku, liczba miejsc nie będzie miała znaczenia: prawdopodobnie będą one chciały korzystać z pojazdu w tym samym czasie. Umożliwią to dwa miejsca. Innymi słowy, pojazd z dwoma siedzeniami jest dobrym rozwiązaniem dla rodzeństwa.

Czy samochód akumulatorowy dla dzieci powinien być zdalnie sterowany?

Pilot zdalnego sterowania jest szczególnie przydatny, jeśli samochód akumulatorowy dla dzieci ma być używany przez małe dziecko. Jeśli Twoje dziecko ma od 3 do 4 lat, może mieć trudności z manewrowaniem samochodem: wystarczy, że na drodze pojawią się przeszkody. Wtedy pilot w rękach osoby dorosłej rozwiązuje problem.

W przypadku małych dzieci samochód zasilany akumulatorem może również zastąpić wózek na dłuższych trasach. Dzięki pilotowi zdalnego sterowania nie trzeba pchać samochodu: można nim wygodnie kierować, gdy dziecko zmęczy się chodzeniem lub nie chce kierować samochodem.

Dodaj komentarz