Jak urządzić przytulny pokój dziecięcy? Poznaj kilka ważnych aspektów


Aranżacja wnętrza szczególnie w pokoju dziecięcym to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Czasami ciężko trafić w ich upodobania. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że pokój dziecka to jego prywatna przestrzeń, gdzie każdy element musi tworzyć spójną całość z pozostałymi. W niniejszym artykule podpowiemy Ci jak udekorować dziecięcy pokój i na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ozdób ściennych. Czytaj dalej i zaczerpnij inspiracji!

 pokoj dzieciecy

Dziecięcy pokój – prywatna oaza Twojego dziecka. Sprawdź, jak na niego wpływa

 Niestety wiele osób nie przykłada zbyt dużej wagi do właściwego udekorowana dziecięcego pokoju. Wychodzą oni z założenia, że upodobania malucha tak szybko ulegają zmianie, że nie warto decydować się na jakiekolwiek ozdoby. Oczywiście zachowanie zasad minimalizmu jest dobrym posunięciem, ale czy na pewno w przypadku dziecka? Dziecięcy pokój to coś więcej niż tylko kilka metrów przestrzeni przeznaczonej do spania. To właśnie tam Twoja pociecha rozwija swoją wyobraźnię oraz kreatywność poprzez zabawę, zdobywa nową wiedzę, a także relaksuje się po dniu pełnym wrażeniem. Śmiało możemy powiedzieć, że pokój Twojego dziecka to jego prywatna przestrzeń, gdzie może być w pełni sobą. Co więcej, czy wiesz, że nawet niewielkie elementy w postaci różnego rodzaju ozdób oddziałują na jego mózg?  Mózg dziecka jest niezwykle plastyczny. Każdego dnia pochłania ogromną ilość zupełnie nowych bodźców. Właśnie dlatego odradza się malowanie ścian na jaskrawe kolory. Uniemożliwiają one zrelaksowanie umysłu i właściwe odprężenie, co z kolei rzutuje na zdolność zdobywania nowych informacji. Przeciążony mózg szczególnie u dzieci może skutecznie utrudniać im naukę, a nawet negatywnie wpływać na ich samopoczucie.

Plakaty na ścianę w stonowanych barwa, czyli jak niewielki element zmieni całą aranżację

Przy aranżacji dziecięcego pokoju pamiętaj o jednym – dzieci o wiele intensywniej odbierają otaczającą ich rzeczywistość. Ich pokój powinien być pewnego rodzaju oazą spokoju. Odpowiedzmy zatem na pytanie – jak udekorować pokój? Przede wszystkim zwróć uwagę na wybierane kolory. Zdecydowanie postaw na stonowane, pastelowe odcienie. Ciekawą propozycją mogą być dziecięce plakaty. Przedstawiają one nie tylko bajkowe postacie, ale również świat zwierząt. Nie tylko stanowią element dekoracyjny, ale także pobudzają wyobraźnie dziecka. Możesz je wykorzystać do wspólnej zabawy lub nauki o świecie zwierząt. Na stronie https://eudajmonia.eu/ znajdziesz wiele propozycji plakatów dziecięcych, dzięki czemu z łatwością wybierzesz coś, co trafi w gust Twojej pociechy. W szerokim asortymencie znajdziesz zarówno plakaty dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Na duże uznanie zasługuje fakt, że nadruk został wykonany przy użyciu ekologicznych tuszy niewydzielających szkodliwego i drażniącego zapachu. Sklep Eudajmonia doskonale wie, że dla każdego rodzica bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem. Nie zastanawiaj się ani sekundy dłużej i stwórz swojemu dziecku przytulny pokój!

Dodaj komentarz