Jak sfinansować Fiata? Wybrać leasing czy wynajem długoterminowy?


Samochody marki Fiat to auta, które coraz częściej zasilają szeregi nie tylko firmowych flot, ale również kierowców indywidualnych. Obecnie Fiat słynie z produkcji trwałych, przyzwoicie wyposażonych i przede wszystkim atrakcyjnych cenowo samochodów o ciekawym i mogącym się podobać designie. Jak sfinansować swojego wymarzonego Fiata? Jedną z częściej wybieranych opcji finansowania jest leasing operacyjnych oraz chętnie stosowany wynajem długoterminowy.

Leasing operacyjny – dla tych, którzy wolą posiadać

Leasing to wciąż zdecydowanie jedna z popularniejszych form finansowania nowych samochodów. Zapewnia on nie tylko znaczną elastyczność i możliwość wygodnego dopasowania wysokości comiesięcznych rat leasingowych do firmowego czy osobistego budżetu, ale także pozwala wygodnie wejść w posiadanie finansowanego samochodu pod koniec trwania umowy.

Jednocześnie leasing operacyjny nie wymaga późniejszego wykupu auta z umowy, dzięki czemu po jej zakończeniu możliwe jest przedłużenie finansowania na nowe, bardziej komfortowe i bezpieczniejsze auto.

Na uwagę zasługuje również znaczna optymalizacja podatkowa, jaką zapewnia leasing operacyjny. Dzięki niemu możliwe jest wprowadzenie do kosztów uzyskania przychodu część odsetkową raty leasingowej, a w konsekwencji uzyskanie znacznych oszczędności podatkowych.

Wynajem długoterminowy – dla tych, którzy wolą używać

Najem długoterminowy w swojej formie zbliżony jest do leasingu operacyjnego, w którym pod koniec trwania umowy nie wykupuje się samochodu. Oczywiście nie oznacza to, że z wynajmu nie można wykupić auta – można, ale po ustaleniu formy wykupu z firmą wynajmującą.

Wynajem długoterminowy jest obecnie jedną z najwygodniejszych form finansowania nowych samochodów. Zapewnia on dostępność do lepiej wyposażonych i bezpieczniejszych samochodów przy zachowaniu kapitału własnego.

Najemca jednocześnie nie musi martwić się o wykup auta pod koniec trwania umowy, jak również nie musi obawiać się utraty wartości rezydualnej pojazdu. Na barkach najemcy spoczywa wyłącznie komfortowe i transparentne użytkowanie wynajmowanego samochodu. Wszystkimi kwestiami dotyczącymi ubezpieczenia, serwisowania czy rejestracji pojazdu zajmuje się firma wynajmująca.

Jak zatem sfinansować nowego Fiata?

Zastanawiasz się, jak sfinansować swój wymarzony samochód marki Fiat? Leasing operacyjny jest jedną z najczęściej stosowanych form finansowania zarówno przez przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Decydując się na leasing Fiata, możesz uzyskać wielopoziomowe korzyści wynikające z wygodnego rozłożenia rat leasingowych w czasie, zyskać dostępność do lepiej wyposażonych modeli, jak również zapewnić sobie korzystną amortyzację finansowanego auta.

Dodaj komentarz