Jak kupić używane BMW, nie złożone z dwóch?


Zakup używanego samochodu zawsze związany jest z dużym ryzykiem i ogromną odpowiedzialnością. Nieuczciwi handlarze, trudne do wykrycia i przewidzenia usterki, niewłaściwa eksploatacja przez poprzednich kierowców czy brak pewnej historii serwisowej czy wypadkowej pojazdu to podstawowe czynniki, które spędzają sen z powiek każdego, kto planuje dokonać zakupu swojego wymarzonego samochodu używanego. Coraz częściej spotykamy się jednak z alternatywnymi rozwiązaniami, które pozwalają nam pozyskać pewny egzemplarz ze sprawdzonego źródła. Jak więc dobrze kupić używane BMW?

Na co zwracać uwagę podczas oględzin samochodu?

Wybierając się na oględziny danego samochodu postarajmy się zawsze zabrać jakiegoś doradcę. Najlepiej, jeśli będzie to ktoś kto zna się na motoryzacji i na podstawach mechaniki samochodowej. Dobrze by było, gdyby dana osoba mogła mieć na nas realny wpływ w sytuacji, gdy mówiąc kolokwialnie „napalimy się” na dany egzemplarz. Oględziny samochodu warto zacząć od sprawdzenia numeru VIN i pozyskaniu wykazu wszelkich napraw i sprawdzeniu historii pojazdu. Następnym krokiem będzie sprawdzenie, czy samochód nie nosi śladów wycieków z silnika, nieudolnych napraw czy oznak wypadkowej historii. W tym celu warto dokładnie zajrzeć pod maskę silnika, sprawdzić stan hamulców, podłączyć komputer diagnostyczny oraz sprawdzić powłokę lakierniczą przy użyciu miernika. Jeśli po tej wstępnej weryfikacji okaże się, że samochód jest godny uwagi to warto przejść do jazdy próbnej oraz udania się na pobliską stację diagnostyczną, celem dokładnej weryfikacji za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Pamiętajmy, że dokładne oględziny samochodu zaprocentują w przyszłości. Szczegółowo zweryfikowany przez nas samochód zapewni nam długie i bezawaryjne użytkowanie. Jeśli pominiemy jeden z opisywanych przez nas etapów, musimy liczyć się z przykrymi konsekwencjami.

Gdzie kupić pewny i sprawdzony samochód używany BMW?

Nie wiele jest miejsc i źródeł, w których możemy faktycznie kupić pewny, używany samochód. Komisy, autohandle czy firmy sprowadzające pojazdy zza granicy bardzo często stosują nieuczciwe zabiegi, które mają na celu sztuczne podwyższanie wartości samochodu, który później może okazać się dla nas miną. Używane samochody BMW są w naszym kraju bardzo popularne, a co za tym idzie ryzyko oszustw jest znaczne. Przeciwnym biegunem w stosunku do samochodów dostępnych we wspomnianych wcześniej niepewnych źródłach są salony dealerskie. Samochody BMW, które dostępne są w ofertach takich placówek, to nie tylko pojazdy nowe. Bardzo często w ofercie możemy znaleźć również używane BMW, które posiada jeszcze gwarancję oraz ma pewną i całkowicie udokumentowaną historię.

Czy da się kupić pewne używane BMW?

Nawiązując do poprzedniego akapitu – można śmiało powiedzieć: TAK! Z pewnością da się kupić używane BMW, które będziemy mogli nazwać „pewnym”. Pojazdy, które oferowane są przez dealerów to auta, które posiadają pewną historię serwisowania oraz ewentualnych napraw. Oprócz tego jesteśmy pewni, że dany egzemplarz nie miał żadnej historii wypadkowej, a fakt, że auto było serwisowane przez cały okres gwarancji w ASO BMW jest z pewnością bardzo dużą zaletą.

Wybierając swoje wymarzone, używane BMW warto więc skierować kroki do lokalnego dealera, gdzie z pewnością oprócz fachowej i kompleksowej obsługi będziemy mogli liczyć na szeroki wybór samochodów posiadających pewną historię, które nie zawiodą nas podczas żadnej trasy. Kupując używany samochód pamiętajmy, że pozorne oszczędności wynikające z niższej ceny zakupu mogą w przyszłości nastręczyć nam wielu przykrych sytuacji związanych z licznymi i kosztownymi awariami, czy nawet problemów z późniejszą odsprzedażą takiego samochodu.

Wszystkim tym, którzy w najbliższym czasie planują zakup swojego używanego BMW życzymy powodzenia oraz pełnego zadowolenia podczas pokonywania kolejnych kilometrów swoim wymarzonym BMW!

Dodaj komentarz