Jak dobrać suknię ślubną w przypadku puszystych pań?


Panie o puszystych kształtach mają troszkę trudniej niż szczupłe panny młode. Na rynku jest znacznie mniej sukien o ich rozmiarach, przez co dłużej muszą szukać i wybierać ulubiony model. Okazuje się jednak, że niemal każda panna młoda znajdzie coś dla siebie. Czym sugerować się dobierając suknię ślubną dla swojej sylwetki? 

Jakie modele sukien XXL są dostępne na rynku? 

Rozmiary sukni ślubnych mieszczą się w przedziale od S do XXXL. W przypadku puszystych pań są to najczęściej suknie ślubne XXL lub XL. Jedynego modelu, którego unika się w tym przypadku to fason syrenki. Najczęściej wybierany jest wariant prosty, gdzie nie podkreśla się zaokrąglonych bioder lub brzucha. Lekka, prosta i lejąca się suknia jest wtedy bezpiecznym, ale też eleganckim wyborem, który wysmukla sylwetkę. Puszyste panie często decydują się na suknie typu „”A””, zwłaszcza kiedy są wysokie. Dzięki poszerzeniu sukienki w dolnej partii ma się wrażenie znacznie szczuplejszej figury.

Bardzo popularne są też suknie ślubne dla puszystych pań w stylu Empire. Pozwalają one na maksymalnie wydłużenie swojej sukienki, przez co uzyskuje się efekt szczupłości. Dodatkowo podkreśla się wtedy piersi, co często jest atutem puszystych pań. Swobodny dół daje tu wrażenie wysokości, a przy okazji smukłości. Ciekawą opcją jest również wersja z gorsetem, znanym jako fason „”księżniczki””. Tutaj jednak wymaga się pewnego poświęcenia ze strony panny młodej. Wszystkie wymienione fasony można znaleźć w salonie SuknieBoho.pl, gdzie każda panna młoda (niezależnie od sylwetki) powinna znaleźć coś dla siebie.

Najważniejsze cechy sukni ślubnej 

Najważniejszą zasadą przy kupowaniu sukni ślubnej powinna być satysfakcja panny młodej. Nie powinna się ona przejmować opinią innych i wybrać swoją wymarzoną wersję. Nie powinna przejmować się zdaniem mamy, cioci czy siostry. Jeśli niekoniecznie chce się chować ze swoją sylwetką – nikt nie powinien tego krytykować. Trzeba jednak zaznaczyć, że wybranie odpowiedniego fasonu znacznie zwiększy pewność siebie i poczucie komfortu. Każdy wybór będzie zatem dobry, ale suknie ślubne duże rozmiary nie przez przypadek są do siebie podobne. Starają się one zakrywać ramiona i unikają materiału atłasowego.

Czego unikać przy wybieraniu sukni? 

Suknia ślubna dla otyłych pań może być absolutnie dowolna, ale warto pamiętać o unikaniu niektórych dodatków. Nie sprawdzają się tu między innymi falbany i koronki. W przypadku haftów warto je w pewnym stopniu ograniczyć. Całość wydaje się przez to mniej swobodna. Im prostsze kroje sukien, tym większa szansa na ukrycie pewnych niedoskonałości. Powinno się unikać między innymi fasonu syrenki. Nie najgorszym pomysłem będzie zakup bielizny wyszczuplającej lub gorsetu. Nie musi on koniecznie mocno obciążać ciała, ale może poczynić delikatne zmiany. Nie poleca się też kupować sukien z odsłoniętymi ramionami, chyba że akurat ta część ciała panny młodej jest stosunkowo szczupła. W przypadku sukien XXL nie sprawdza się materiał atlasowy, na którym łatwo zauważyć ewentualne niedoskonałości w sylwetce.

 

Dodaj komentarz