IO 2012: Walczyły i… odpadły


Martyna Synoradzka i Małgorzata Wojtkowiak (obie AZS AWF Poznań) przegrały w 1/16 finału turnieju olimpijskiego na planszy w Londynie. Martyna odpadła w walce z Rosjanką Kamilą Gafurzianową 8:15. Z kolei Małgorzata Wojtkowiak w podobnym stosunku (8:15) musiała uznać wyższość Chinki Jinyan Chen.

Początek walki Gosi Wojtkowiak był jednak dość obiecujący, bo druga z poznanianek rozpoczęła walkę od stanu 4:1! Pożniej nasza reprezentantka oddała pole swojej przeciwniczce, a ta z kolei skrupulatnie to wykorzystała. Wychodząc na dość wysokie prowadzenie (13:5). Niestety wówczas losy całego pojedynku już się rozstrzygnęły. Wojtkowiak mimo zaciętej walki oraz ambicji nie zdołała już się podnieść. Z szermierczą planszą w stolicy Wielkiej Brytanii pożegnała się już również najbardziej doświadczona z naszych florecistek – Sylwia Gruchała. Gdańszczanka trenująca obecnie w klubie AZS AWF Warszawa uległa Japonce Kanae Ikehatą 8-9 Polki odpadając już w tej fazie turnieju powtórzyły rozczarowywujący rezultat z przed czterech lat z Pekinu.

Nasze dziewczyny powalczą jeszcze wspólnie w turnieju drużynowym (2 sierpnia), gdzie rywalizować będzie dziewięć ekip. Z prawa wystawienia teamu w tej broni skorzystała bowiem Wielka Brytania.

Teraz 3mamy kciuki za nasze dziewczyny w rywalizacji drużynowej!! Patronat medialny nad zawodniczkami sprawuje “Nasz Głos Poznański”.

Łukasz Klin

Fot. J.Podolski

 

Czytaj też:

Rozmowa z Martyną Synoradzką

Wierzą w medale w Londynie

IO 2012: Gosia i Martyna już w sobotę

IO 2012: Synoradzka odpadła turnieju

IO 2012: Wojtkowiak też odpadła

Dodaj komentarz