IO 2012: Koniec na piątkę


Ekipa polskich florecistek z dwiema poznaniankami w składzie Martyną Synoradzką oraz Małgorzatą Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) z Londynu medalu nie przywiezie, ale ostatecznie w drużynowym turnieju olimpijskim zajęła wysokie piąte miejsce. Poprawiając sobie i kibicom popsute wcześniejszą postawą humory. 5 miejsce to lepsza o dwie pozycje lokaty niż w Pekinie.

 

Końcowa lokata Polek jest również idealnym odzwierciedleniem pozycji krajowego drużynowego floretu na świecie. Choć po przegranej z Francuzkami nasze samopoczucie nie było dobre, to dziewczęta nie poddały się i zajęły najwyższe z możliwych miejsc. Pokonując najpierw Wielką Brytanię (43:20), a następnie Stany Zjednoczone (45:39). Amerykanki pokonując zresztą dość pewnie, a co jeszcze ważniejsze – wreszcie – w bardzo dobrym stylu. O czym może chociażby świadczyć wygranych siedmiu z dziewięciu walk. Niestety, pojedynek o 5 lokatę z ławki rezerwowych obejrzała Wojtkowiak, którą na planszy zastąpiła w tym boju Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk).

Wielka Brytania – Polska 39:45

1. RUNDA:

Doris Willette – Martyna Synoradzka 3:5

Lee Kiefer – Sylwia Gruchała 5:5 (8:10)

Nzingha Prescod – Karolina Chlewińska 3:5 (11:15)

2. RUNDA:

Kiefer – Synoradzka 3:5 (14:20)

Willette – Chlewińska 3:5 (17:25)

Prescod – Gruchała 2:4 (19:29)

3. RUNDA:

Kiefer – Chlewińska 7:2 (26:31)

Prescod – Synoradzka 5:7 (31:38)

Willette – Gruchała 8:7 (39:45)

Skład reprezentacji Polski: Sylwia Gruchała (AZS AWF Warszawa), Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Małgorzata Wojtkowiak i Martyna Synoradzka (obie AZS AWF Poznań).

Przypomnijmy (z dużą radośćią), że Martyna Synoradzka i Małgorzata Wojtkowiak obiętę są patronatem Naszego Głosu Poznańskiego

Łukasz Klin

Fot. J. Podolski

Dodaj komentarz