Imieniny Miasta Poznania – będzie się działo


Koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, seanse filmowe, pokazy kulinarne, spacery z przewodnikiem – to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Imienin Patronów Poznania: świętych Piotra i Pawła. Wszystko to czeka na poznanianki i poznaniaków na placu Kolegiackim, Ostrowie Tumskim i Śródce pod koniec czerwca. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

imieniny miasta Poznania

W średniowieczu patronów wybierano nie tylko nowo narodzonym dzieciom, ale także cechom, bractwom czy właśnie miastom. Stolicy Wielkopolski patronują widoczni w jej herbie apostołowie święci Piotr i Paweł. Poznań swoich opiekunów zawdzięcza katedrze, która jako najstarszy kościół na ziemiach polskich miała ten przywilej, że mogła przyjąć tego samego patrona, co katedra rzymska. Piotr i Paweł mają swoje święto 29 czerwca. Tego dnia co roku obchodzone są więc także imieniny Miasta Poznania.

– Na poznanianki i poznaniaków czeka weekend pełen atrakcji. Wydarzenia z okazji imienin Miasta będą odbywać się od 28 do 30 czerwca. Ich lokalizacja też nie jest przypadkowa. Śródka, Ostrów Tumski i plac Kolegiacki to miejsca, które niosą ze sobą ciekawą historię. Zapraszam serdecznie do wspólnego świętowania – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz