II Amatorskie Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie zainaugurowane


Finaliści kategorii 40+.

Finaliści kategorii 40+.

Turniejem zorganizowanym 12-13 maja na kortach w Parku Tenisowym Olimpia Poznań zainaugurowano cykl II Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie. Sponsorem  głównym jest firma Kia Delik, a patronat medialny sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników turnieju na Olimpii.

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników turnieju na Olimpii.

Do Poznania przyjechało ponad 60 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w czterech kategoriach: open pro, open, +40 w grze pojedynczej oraz open pro w grze podwójnej, gdzie w celu uatrakcyjnienia gry, były zawodnik Polskiego Związku Tenisowego mógł grać w parze jedynie z amatorem. Otwarcia cyklu oraz turnieju dokonał ambasador rozgrywek, Prezes Polskiego Związku Tenisowego  Jacek Muzolf. Cykl jest rozgrywany pod patronatem honorowym marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Polskiego Związku Tenisowego i pod patronatem prasowym „Naszego Głosu Poznańskiego”.

Finaliści kategorii open.

Finaliści kategorii open.

Finaliści kategorii open-pro.

Finaliści kategorii open-pro.

Po dwóch dniach rywalizacji w kategorii open pro zwyciężył poznaniak Roman Wyprzał, który po trzy setowej walce (4/6 6/4 6/4) pokonał Wojciecha Nowaka z Warszawy. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Jędrzejem Molickim a Maciejem Koczorowskim zaplanowano na sobotę 26 maja. W kategorii open bezkonkurencyjnym okazał się znany, poznański trener Tomasz Schefke. W finale pokonał Wojciecha Jurę 6/1 6/2. W rywalizacji o trzecie miejsce zwyciężył Damian Dziura z Zielonej Góry.

Turniej w kategorii +40 odbył się natomiast pod dyktando braci Przybylskich w Poznania. Rywalizację w finale wygrał młodszy z braci – Janusz, który po dwu setowej walce nie dał szans Grzegorzowi zwyciężając 6/3 6/2. Trzecie miejsce zajął Janusz Nowicki.

W finale gry podwójnej open pro duet   Roman Wyprzał/ Damian Dziura pokonał parę Janusz Nowicki / Łukasz Domański 6/4 6/2. Trzecie miejsce zajęli  Marek Kufel / Michał Zamiatała.

Turniej na Olimpii zapoczątkował trwający do połowy września cykl Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie. Kolejna impreza odbędzie się już za niecały miesiąc (9-10 czerwca) na kortach Sekcji Tenisowej AZS Poznań przy ul. Noskowskiego. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Trackbacks for this post

  1. […] O Amatorskich Mistrzostwach Wielkopolski czytaj też na:  Inauguracja na Olimpii […]

  2. […] O Amatorskich Mistrzostwach Wielkopolski czytaj też na:  Inauguracja na Olimpii […]

  3. […] Fotorelacja z pierwszego turnieju na Olimpii Poznań […]

Dodaj komentarz