Idealny prezent – praktyczny czy wręcz przeciwnie?


Chcąc podarować bliskiej osobie wyjątkowy prezent, często zastanawiamy się, czy postawić na praktyczny czy wręcz przeciwnie – osobisty, pozbawiony praktycznego zastosowania upominek. Czy istnieje jedna uniwersalna odpowiedź na ten dylemat? Niestety, nie mamy dobrych wieści – jak zwykle bowiem bywa w tego rodzaju dylematach, to zależy. 

Zastanawiając się, jaki prezent wybrać, warto określić, jaka jest osoba, którą zamierzamy obdarować. Czy mamy do czynienia z typem praktycznym, twardo stąpającym po ziemi? Czy może raczej z  bujającym w obłokach, romantycznym marzycielem? Odpowiedź na to pytanie będzie wskazówką dla naszych poszukiwań. Jak łatwo można się domyślić, romantyczna dusza nie doceni nowego zestawu garnków, a praktyczny umysł – tomiku poezji. Dobierając  rodzaj prezentu do typu osobowości obdarowywanego, znacząco zwiększymy szanse na to, że prezent sprawi mu prawdziwą radość.

A co zrobić, jeśli osoba, którą zamierzamy obdarować jest typem praktycznym, który zdaje się mieć już wszystko i nic nie przychodzi nam do głowy? Z pomocą przyjdzie nam Katalog Prezentów, w którym znaleźć możemy idealne prezenty dla każdego – osób w różnym wieku, na każdą okazję. Zamiast zbędnych bibelotów, które kurzyć się będą na regale (lub – co gorsza – w pudle na strychu), możemy podarować bliskiej osobie wyjątkowe, niezapomniane doświadczenie. Jakie? Na przykład kolację dla dwojga w dobrej restauracji, kurs gotowania  lub wyjście na strzelnicę. Jak sprawdzić, czy w mieście, w którym mieszka  dana osoba istnieje strzelnica? Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy odpowiednią frazę, np. “strzelnica warszawa” – i gotowe!

Korzystając z Katalogu Prezentów, możemy z łatwością dopasować prezent do okazji. Prezenty podzielone zostały według kategorii, tak, aby ułatwić nam wyszukiwanie. Możemy sprawdzić propozycje na na poszczególne okazje, np. Dzień Matki, rocznica, Dzień Nauczyciela itd. Możemy  też wyszukiwać ciekawe propozycje dla konkretnych regionów kraju czy płci i wieku obdarowanego. Jeśli znamy obszar  zainteresowań osoby, której  chcemy podarować prezent, odpowiedni upominek znajdziemy w jednej spośród wielu kategorii, np. Auto-Moto czy Uroda i  spa.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki prezent faktycznie uszczęśliwi bliską nam osobę, świetnym  rozwiązaniem możemy być bon prezentowy, który pozwoli jej samodzielnie podjąć decyzję. Sama będzie wówczas mogła nie tylko zdecydować o rodzaju upominku, ale także o czasie jego realizacji. My zaś będziemy mieli pewność, że podarunek nie wyląduje w stercie rupieci i rzeczywiście sprawi obdarowanemu przyjemność.

 

Dodaj komentarz