Happy Baby, Hobby oraz Aqua&ZOO, czyli Rodzinny Weekend na MTP


Rodzinny Weekend na targach łączy w sobie trzy wydarzenia – Happy Baby, Hobby oraz Aqua&ZOO. Hasłem przewodnim tegorocznych targów, które odbędą się 7 i 8 października jest „Znajdź swojego BZIKA na targach!”.

Targi Happy Baby

Targi Happy Baby stwarzają wyśmienitą okazję do zabawy, nauki i udanych zakupów dla kobiet w ciąży, rodzin z niemowlętami i dziećmi w wieku przedszkolnym. To miejsce edukacji, integracji i inspiracji. W jednym miejscu można porównać szeroką ofertę zabawek, wózków i fotelików samochodowych, artykułów dla niemowląt i dzieci, a także usług z zakresu opieki i edukacji.

Zabawa dla dzieci, nauka dla rodziców

Atrakcje dla dzieci to ważna część targów Happy Baby – gry, zabawy, pokazy czy przedstawienia na scenie. Wystawcy udostępniają dzieciom swoje produkty do „przetestowania”, co pozwala uniknąć przypadkowych lub nietrafionych zakupów. Dla rodziców Świadoma Mama przygotowuje spotkania ze specjalistami, z kolei lekarze z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przeprowadzą badania USG 3D oraz konsultacje medyczne.

Targi Hobby

Największym w Polsce wydarzeniem gromadzącym producentów i dystrybutorów modeli, makiet, akcesoriów, materiałów oraz narzędzi modelarskich są Targi Hobby. Wydawcy i twórcy gier towarzyskich oraz komiksów również znajdują tu wierne grono odbiorców. W tym roku wydarzenie jest poszerzone o dodatkowe sekcje: majsterkowanie, „Zrób to sam” (np. renowacja mebli), kaligrafia oraz rysunek i fotografia.

Dla małych i dużych pasjonatów

Zainteresowania warto rozwijać już od najmłodszych lat. Szczególnie te, które oprócz rozrywki rozwijają intelekt, kreatywność, wzmacniają koncentrację i uczą dyscypliny. Każdy z naszych wystawców jest pasjonatem branży, którą reprezentuje. Dlatego w specjalnych strefach dla hobbystów każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku. Te miejsca mają przyciągnąć także osoby poszukujące nowych inspiracji i świeżych pomysłów, do których mogliby się zapalić.

Turnieje gier planszowych i drony

Gry planszowe to idealna rozrywka dla całej rodziny bądź grupy przyjaciół. W trakcie targów Hobby odbędą się turnieje zarówno dla początkujących graczy jak i dla profesjonalistów. Pasjonaci modeli, kolejek i pojazdów zdalnie sterowanych (nawet dronów!) będą mogli podziwiać oraz testować rynkowe nowości!

Salon Aqua&ZOO

Dwudniowe wydarzenie skierowane do pasjonatów akwarystyki i terrarystyki, egzotycznych ptaków oraz mniejszych zwierząt będzie obfitować w wydarzenia i pokazy przygotowane we współpracy ze znanymi hodowcami i największymi polskimi stowarzyszeniami oraz klubami. Ekspozycję targową urozmaicą: Międzynarodowe Mistrzostwa Dyskowców, Prezentacja Zwierząt Egzotycznych przygotowana we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, a także III Edycja Pucharu Polski Papug, Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Kanarków, Ptaków Egzotycznych i konkurs Wystawowej Papużki Falistej.

Więcej na:

https://www.facebook.com/RodzinnyWeekend/

https://www.facebook.com/events/243058106196388

Dla naszych Czytelników mieliśmy 5 dwuosobowych zaproszeń. Konkurs trwał do 6 października do godz. 13. Laureatów poinformowaliśmy mailowo.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

 

WYBRANE WYDARZENIA

Strefa Świadomej Mamy

W Strefie odbędą się bezpłatne mini warsztaty, badania, konsultacje z lekarzami – m.in. ginekologiem, kardiologiem, podologiem, pediatrą, ortopedą dziecięcym, onkologiem, ratownikiem medycznym, radcą prawnym. Nie zabraknie kolorowej przestrzeni dla dzieci, darmowej sesji zdjęciowej, zajęć chustonoszenia, masażu Shantala czy sensoplastyki – specjaliści będą dostępni dla zwiedzających przez całe dwa dni targów i odpowiedzą na każde nurtujące pytania!

Dodatkowo odbędą się badania bioderek dla dzieci, rozmowa o profilaktyce raka piersi, konsultacje płaskostopia u dorosłych i dzieci, uczestnicy uzyskają informacje o bankowaniu krwi pępowinej,
to tylko niektóre tematy, jakie zostaną poruszone

Co godzinę obędzie się losowanie atrakcyjnych nagród, a na koniec każdego dnia nagród głównych!

MAMI BABI TARG

MAMI BABI TARG to specjalna edycja BABIEGO TARGU dedykowana rodzicom i dzieciom. Lokalna odmiana znanych i niezwykle popularnych na Zachodzie swapping parties idealnie wpisuje się w nurt ekologiczny, który od jakiegoś czasu opanował modę. Zamiast wyrzucać nienoszoną już odzież
lub kupować kolejne przedmioty zachęcamy rodziców, by przynieśli ubranka, buty, dodatki czy zabawki, z których dzieci już wyrosły i puścili je w obieg. „Dzieci szybko wyrastają z odzieży,
a ubranka, zwłaszcza u maluchów nie niszczą się tak szybko. Szkoda je wyrzucać i w rezultacie często zalegają w szafach. Mami Babi Targ to doskonały pretekst do wiosennych porządków w szafie dzieci – można się pozbyć nienoszonych ubrań, ale również upolować wyjątkowe okazje i w ramach wymiany lub za niewielkie pieniądze uzupełnić garderobę malucha”
– mówi Joanna Stankiewicz, pomysłodawczyni MAMIEGO BABIEGO TARGU.

Muzyczne przedstawienia dla dzieci na scenie organizowane przez Art Bonsai

Kalendarz kompozytora – czyli pory roku według Antonio Vivaldiego

Jak oddać dźwięki wiosny, lata, jesieni i zimy? Jak przedstawić szum potoków, trzask ognia, czy odgłosy dzikich zwierząt – ptaków, psów, owadów i oczywiście ludzi, a także szczękanie zębami
w zimie? Jak nikt potrafił to zapomniany rudy ksiądz z Wenecji. Po latach odkryty i okrzyknięty mistrzem. Jego „Cztery pory roku” grane są dziś na całym świecie i niezmiennie zachwycają. Wybierzemy się na muzyczną, przyrodniczą wycieczkę?

Muzyczny matematyk czyli geniusz Jana Sebastiana Bacha

Prawdziwy kunszt i matematyczna precyzja – tak można opisać twórczość największego z muzycznej rodziny Bachów. Dlaczego kantor z Lipska urodzony ponad 350 lat temu do dziś stawiany jest za wzór kolejnym pokoleniom? Kto to jest właściwie kantor, dlaczego utwory wykonywane były w niedzielę,
co to jest muzyka sakralna i jak Bach trafił na orbitę w kosmosie? O tym wszystkim będzie ta historia.

Warsztaty Renowacji Mebli

Warsztaty organizowane przez AK design odbywają się metodą mistrz-uczeń z naciskiem na praktykę ok. 80% praktyki ok. 20% teorii. W cenie warsztatów: wykład, 7godzin nauki i praktyki z mistrzem rzemiosła oraz wszystkie niezbędne materiały: tkaniny, farby, lakiery szybkoschnące, farby kredowe, lakierobejce, woski, dodatki dekoracyjne.

Co należy zabrać na warsztaty renowacji mebli? Oczywiście mebel, który uczestnik chce odnowić – niedużych gabarytów np. krzesło, pufa, podnóżek

Kiedy odbędą się warsztaty?

Sobota, 7 października (godzina: 10:30-17:30), liczba miejsc: 12
Niedziela, 8 października (godzina: 10:30-17:30), liczba miejsc: 12

Prowadzący:

mgr Aleksander Kądziela – Mistrz tapicerstwa, Technolog drewna, Biegły rzeczoznawca meblowy. Członek Cechu Rzemieślników Artystów, szkoleniowiec i wykładowca oraz właściciel pracowni mebli Akdesign, posiadający ponad 25 letnie doświadczenie.

Warsztaty Modelarskie

Warsztaty Modelarskie w Poznaniu to miejsce, w którym modelarze mogą nacieszyć się w niczym nieskrępowaną kreatywnością. To profesjonalnie wyposażona pracownia, której motorem jest doświadczony modelarz Christian Hadyniak. Warsztaty Modelarskie w Poznaniu to przede wszystkim fantastyczne grupy dziecięco-młodzieżowe. Tu czas zmienia swój wymiar a młodzi zapominają o bożym świecie. Czerpią radość z mikroświata, którego są współbohateremi.

Podczas targów Hobby, modelarze dadzą pokaz budowy przeróżnych konstrukcji. Nie zabraknie samolotów, czołgów, ale będzie można podziwiać też armie orków lub popiersia krasnoludów. Będą młodzi, będą i starzy modelarze, każdy z nich zaprezentuje fragment swojego dorobku.

Wystawa oraz warsztat fotograficzny

Podczas targów, zwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia prac finalistów IV Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Portret Prawdziwy”, w pierwszej edycji wzięło udział 178 fotografów,
w kolejnej już 344 uczestników. Prace finałowe są oficjalnie licytowane przez Jurka Owsiaka podczas corocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Adam Polański fotograf oraz organizator konkursu zorganizuje Warsztaty Portretu, jest to idealna okazja do przetestowania oświetlenia, tła, sprzętu, ale też sprawdzenia jak minimalne zmiany mogą wywołać wielki efekt.

Mistrzostwa Polski w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych

Tor będzie miał wymiary 30m x 18m, skala samochodów to 1:10 patronem zawodów będzie firma KIA Motors Poland, która jest organizatorem wyścigowych mistrzostw Polski Kia Lotos Race. Fani motoryzacji będą mogli zobaczyć model KIA Ceed uczestniczący w wyścigach.
Oswojona Dzikość – prezentacja zwierząt egzotycznych

Na stanowisku pojawią się różnego rodzaju zwierzęta mniej lub bardziej egzotyczne, przyjazne dla każdego zwiedzającego. Dodatkowo będzie można uzyskać wiele porad od doświadczonych hodowców i weterynarzy. Jest to jedyne tego typu wydarzenie przygotowywane na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Liczba wystawców rośnie, ale na tą chwilę salon Aqua&ZOO odwiedzą: jeże pigmejskie (białe jeże cieszące się ogromnym zainteresowaniem każdego roku), tenrek mniejszy (zwierzę bliżej spokrewnione z słoniem niż jeżem), lotopałanki (latające torbacze), żółw Matamata (zawsze „uśmiechnięty” wodny gad), agama brodata (piaskowe gady z Australii), pytony królewskie (najbardziej barwna grupa zwierząt w czasie pokazu), świnki morskie (rasowe gryzonie odmian bezwłosych i z nietypowym owłosieniem), koszatniczki (nie tylko odmiany klasyczne ale także, sand, black lub blue) szynszyle (puchate kulki z super miękką sierścią), ślimaki Achatina (największe ślimaki świata), ptaszniki (ogromne kolorowe pająki), waran stepowy (największa jaszczurka na naszych wystawach), karaczany (owady, które nie przypominają naszych karaluchów), gekony orzęsiony (gady potrafiące wspinać się po każdej powierzchni), modliszki (drapieżcy doskonali w świecie owadów), pytony zielone (nadrzewne węże z niesamowitym ubarwieniem), straszyki (owady przypominające rośliny) boa tęczowy, węże zbożowe, wąż mleczny, gekony lamparcie.

Na stanowisku oprócz wystawców pojawi się Wydział Medycyny Weterynaryjnej i nauk o Zwierzętach
z ofertą edukacyjną, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej z fachową pomocą wykwalifikowanych lekarzy weterynarii, Palmiarnia Poznańska z roślinami i zwierzętami, oraz niedawno powstałe Stowarzyszenie Rodent Club PL.-

III edycja Pucharu Polski Papug oraz 115 rocznica stowarzyszenia Canaria 02 Poznań

Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Canaria 02 Poznań organizuje trzecią edycję Pucharu Polski Papug, a także Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Zarówno Puchar Papug jak i Mistrzostwa Wielkopolski odbędą się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach
7-8.10.2017. Wydarzenie w tym roku ma wyjątkowe znaczenie – 115 rocznica stowarzyszenia Canaria 02 Poznań.

VI Międzynarodowe Mistrzostwa Dyskowców Poznań 2017

Najpiękniejsze dyskowe z polskich oraz zagranicznych hodowli będą prezentowane podczas tegorocznych Mistrzostw, urzekające piękno ryb zostanie zaprezentowane szerokiej publiczności
w zbiornikach konkursowych oraz dekoracyjnych. Organizatorem jest Stowarzyszenie Polski Klub Miłośników Dyskowców.

Fot. Roger Gorączniak

Dodaj komentarz