GREAT BUS zawita do Poznania


Następca londyńskiej ikony, dwupiętrowego czerwonego autobusu, 14 września pojawi się na Starym Rynku w Poznaniu. Jego wizyta jest częścią światowej trasy obejmującej m. in. Indie, Koreę Południową i Rosję. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. Wnętrze GREAT BUS przypadnie do gustu wszystkim osobom zainteresowanym Wielką Brytanią, w tym także najmłodszym poznaniakom, dzięki atrakcjom przygotowanym przez British Council.

GREAT BUS wyruszył z Nowego Jorku w maju 2013 roku w trasę po całym świecie. Wydarzenie zainaugurował premier David Cameron wraz z Księciem Harrym. 14 września w godzinach 10-15 autobus zawita na Stary Rynek w Poznaniu. Wydarzenie ma na celu rozwój współpracy ze Zjednoczonym Królestwem poprzez ukazanie możliwości inwestycyjnych w odwiedzanych regionach oraz przybliżanie tego, co najlepsze w Wielkiej Brytanii (nauka, kultura, biznes).

W dniu wydarzenia wokół GREAT BUS będą rozstawione namioty z dodatkowymi atrakcjami. W jednym z nich, zagospodarowanym przez Biuro Obsługi Inwestorów z Urzędu Miasta Poznania, będą odbywać się prezentacje turystyczne, przygotowane wspólnie z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną. Dzieci, które odwiedzą autobus, będą mogły sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w Quizie z nagrodami i innych zabawach prowadzonych przez lektorów z British Council. Quiz będzie odbywać się co pół godziny, od 10.00 do 14.30. Rodzice będą mogli natomiast skorzystać z profesjonalnych porad i materiałów na temat edukacji językowej swoich pociech, a także zapisać je na kursy angielskiego w jednej z trzech nowych lokalizacji British Council w Poznaniu.

Nowoczesny GREAT BUS, wzorowany na legendarnym czerwonym piętrusie Routemaster, jest wynalazkiem na miarę XXI wieku (przyjazny dla środowiska silnik hybrydowy, pojazd przystosowany dla niepełnosprawnych). Piętro GREAT BUS zostało przekształcone na przestrzeń wystawową kampanii GREAT, największej w historii akcji promocyjnej rządu brytyjskiego (koordynowanej przez brytyjską ambasadę we współpracy z British Council).

Zdjęcia Andrzej Wróbel

 

1 komentarz

  1. Bardzo ciekawa inicjatywa. Po prostu trzeba wskoczyć na stronę serwisu i wprowadzić dane a po 72 godzinach będziemy mieli pełną wycenę od firm przewozowych wraz z cenami i telefonami. W zbliżony sposób można przeprowadzić wynajem busa. Wiele zależy gdzie i jak wielką grupą jedziemy i dokąd chcemy się wybrać. Pewnie wielokrotnie próbowałeś dotrzeć telefonicznie do przewoźnika autokarowego podczas sezonu letniego i musiałeś wykonywać dziesiątki telefonów. Teraz już nie będziesz musiał tego robić. Serwis wykona to samodzielnie. Firmy przewozowe oferują swoje usługi w różnorakich cenach oraz jakości. Wybierz najlepszego samodzielnie. Sezon na pojazdy wycieczkowe zawsze jest i prawdopodobnie będzie niezależnie od miesiąca. Latem głównie wyruszamy na wakacje a zimą na ferie. Nasze dzieci powinny być bezpieczne. W autokarze lub busie bezpieczeństwo można łatwo zapewnić, ze względu na fakt, że wszystko jest pod kontrolą. Inny przypadek to przewóz gości weselnych. Goście z pewnością będą ukontentowani, jeśli nie będą musieli zapewniać sobie pojazdu na własną rękę. Szczególnie po takiej imprezie, ze względu na fakt, że wszyscy są zmęczeni. Jeśli organizujemy pielgrzymkę również warto wynająć autokar, głównie w drogę powrotną ponieważ zmęczenie nie pozwala na podróż w ten sam sposób. Oprócz tego w autokarze można wymienić się przemyśleniami.

Dodaj komentarz