Gran Turismo Polonia powraca z dniem otwartym na Torze Poznań!


Jubileuszowa, 20. edycja Gran Turismo Polonia wyruszy w podróż po Polsce już 24 czerwca z Gdańska. Korowód 70 sportowych i luksusowych samochodów przejedzie przez Łebę, Strzelinko, Koszalin, Pobierowo i Mierzęcin, aby dotrzeć do Poznania, gdzie kierowcy spędzą dwa dni na Torze Poznań. Dni torowe będą również znakomitą okazją aby zobaczyć najszybsze samochody świata w akcji, gdyż organizatorzy postanowili powrócić do formuły dnia otwartego dla publiczności i zaprosić kibiców do wspólnej zabawy.

Gran Turismo Polonia
Nowa trasa do Poznania

Tegoroczna odsłona najstarszego i największego zlotu supersamochodów w Polsce odbędzie się 24-30 czerwca. Uczestnicy z 12 krajów spotkają się w Gdańsku, gdzie nastąpi oficjalne rozpoczęcie imprezy. Stąd też następnego dnia wyruszą w podróż po polskim wybrzeżu. Po drodze do mety w Poznaniu zatrzymają się na noc w Strzelinku koło Ustki oraz w Pobierowie. Każdego dnia tego drogowego spektaklu grupa zatrzyma się też na przystankach specjalnych, podczas których samochody zaprezentowane zostaną mieszkańcom Łeby (wtorek, 25 czerwca godzina 14:00) oraz Koszalina (środa, 26 czerwca, 14:00).
Przystanki specjalne to zawsze wyjątkowe wydarzenia. Grupa kilkudziesięciu supersamochodów to prawdziwe motoryzacyjne show. Wszędzie gdzie się pojawiamy, auta wzbudzają wielką ciekawość miłośników samochodów, ale także innych przechodniów. Dlatego na naszych przystankach zawsze pojawia się tłum chętnych by usłyszeć ryk silników i zobaczyć z bliska  najdroższy parking w Polsce – mówi Peter Ternström, główny organizator Gran Turismo Polonia. Ostatnim przystankiem luksusowego rajdu będzie Poznań, w którym uczestnicy zatrzymają się na 3 noce. W stolicy Wielkopolski na kierowców czeka “wisienka na torcie”, czyli Tor Poznań. Tutaj pod okiem instruktorów właściciele sportowych samochodów będą pracowali na swoimi umiejętnościami prowadzenia pojazdu, starając się uzyskać jak najlepszy czas i optymalną linię przejazdu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz