Gmina Swarzędz już sprzedaje węgiel – po 1900 zł za tonę


Gmina Swarzędz rozpoczęła dzisiaj dystrybucję węgla zgodnie z ustawą z 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Dostawcą węgla jest PGE Paliwa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a punktem, w którym osoby uprawnione będą mogły odebrać zakupiony węgiel jest Skład Opału mieszczący się w Kobylnicy przy ul. Poznańskiej 101, z którym gmina Swarzędz zawarła umowę.

Gmina Swarzędz sprzedaje węgiel

Jak informuje burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek, udało się wynegocjować korzystniejszą, niż zapisana w ustawie cenę – na terenie gminy Swarzędz obniżono ją do kwoty 1.900 zł brutto za tonę!

Węgiel już czeka na odbiorców, na wtorek 22 listopada to już 150 ton. Kolejne transporty – na początek kilkaset ton – dotrą do Kobylnicy przed końcem tego tygodnia.
– Wszystkie osoby które złożyły wnioski o zakup preferencyjny węgla kamiennego proszone są o oczekiwanie na kontakt ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu – wyjaśnia burmistrz Marian Szkudlarek. – Drogą telefoniczną lub mailową uzyskają Państwo informację o możliwości płatności za zakupiony węgiel, a także numer sprawy stanowiący tytuł wpłaty.


Gmina Swarzędz apeluje także do pozostałych uprawnionych osób, które chciałyby kupić węgiel tą drogą, o jak najszybsze składanie wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego, co umożliwi sprawne zorganizowanie dostaw. Komplet informacji na ten temat oraz wzór wniosku umieszczono na stronie www.swarzedz.pl.
– Cieszę się, zwłaszcza wobec pierwszego ataku zimy, że udało nam się tak szybko, jako jednej z pierwszych gmin, uruchomić sprzedaż węgla. Mam nadzieję, że będzie on dobrej jakości, bo takie zapewnienia mamy od dostawcy – dodaje burmistrz. WPR

Dodaj komentarz