Gmina Dopiewo przekroczyła próg 20 tysięcy mieszkańców


20 –tysięczny mieszkaniec zameldował się na stałe w Gminie Dopiewo w sierpniu tego roku. 25 sierpnia podczas Gminnych Dożynek o godz. 16:20 będzie miało miejsce przedstawienie osoby, której Gmina Dopiewo ufundowała wakacje dla 2 osób o wartości 6 tysięcy złotych. Voucher będzie mogła ona zrealizować w ciągu roku i wybrać się z osobą towarzyszącą na wypoczynek w dowolnym zakątku świata.

DOZYNKIm

Podczas obchodów Święta Plonów zostaną również przedstawione osoby, które dopełniły formalność przed i po 20-tysięcznym zameldowanym mieszkańcu Gminy Dopiewo (19 999 i 20 001).  Gmina Dopiewo jest najdynamiczniej rozwijającą się pod względem liczby ludności gminą Powiatu Poznańskiego. W ostatnich latach przybywa w niej ok. 1000 mieszkańców rocznie. Znakiem czasów jest fakt, że w gronie szczęśliwców znalazły się 2 panie, które w momencie meldunku były w ciąży i w gruncie rzeczy należy je liczyć podwójnie. Z tego względu gmina Dopiewo przewidziała również niespodzianki dla swoich najmłodszych mieszkańców. Partnerami akcji zorganizowanej przez Gminę Dopiewo są firmy: GOCLEVER i Biuro Podróży AIR TOURS, które ufundowały nagrody dodatkowe.

Dożynki Gminy Dopiewo 2013 odbędą się w najbliższą niedzielę 25 sierpnia. Rozpoczną się o 15:00 mszą św. w kościele NNMP w Dopiewie, skąd o 16:00 ulicami Dopiewa, w kierunku placu przy ul. Łąkowej przejdzie korowód prowadzony przez „Zespół Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Polgrodzianie”. Po obrzędzie i występach folklorystycznych będzie miało miejsce przedstawienie nagrodzonych w ramach akcji kampanii „Zamelduj się!”. Następnie czas wypełnią występy kabaretowe  Michała Grudzińskiego, Agnieszki Różańskiej i Barbary Maciąg, miedzy którymi wystąpi „Kapela Junki z Buku”. Gwiazdą wieczoru będzie Tomasz Niecik – Król Disco Polo, wykonawca przebojów, których teledyski osiądgają wielomilionową publiczność na popularnych portalach (You Tube). Jego koncert przewidziano na 20:00. Zakończeniem Dożynek Gminy Dopiewo będzie zabawa taneczna z zespołem „Regent”, która potrwa do północy.

Kampanię „Zamelduj się!” Gmina Dopiewo prowadzi od 2 lat. W miejscowościach gminy Dopiewo szybko rosną nowe osiedla i dynamicznie przybywa nowych mieszkańców. Szacuje się, że wciąż mieszka na jej terenie ok. 3-4 tysięcy osób, które nie zgłosiły tego faktu w urzędach. Meldunek na stałe w Urzędzie Gminy lub aktualizacja danych w Urzędzie Skarbowym (druk ZAP-3) wzbogaca gminny budżet (40% z PIT), stąd starania Gminy Dopiewo o uświadomienie znaczenia tych formalności jak największej liczbie faktycznych mieszkańców. Meldowanie się w Gminie Dopiewo wciąż się opłaca. Mieszkaniec numer 22 222, jeśli zamelduje się w tym roku kalendarzowym, również otrzyma atrakcyjną nagrodę!

Dodaj komentarz