Gimnazjaliści odwiedzili seniorów


Mimo trwających ferii zimowych, uczniowie Gimnazjum nr 51 w Poznaniu, pamiętali o seniorach w szczególnym dla nich Dniu Babci i Dziadka. Młodzież odwiedziła pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej na Łazarzu, którym złożyła życzenia i wręczyła własnoręcznie przygotowane, słodkie niespodzianki.

 – Wielu uczniów naszej szkoły jest wolontariuszami w placówce na ulicy Sielskiej w Poznaniu gdzie mieści. Gimnazjaliści dobrze wiedzą, że osobiście złożone życzenia i własnoręcznie przygotowane upominki najbardziej cieszą dziadków – mówi Kamila Hnatyk, dyrektor Gimnazjum Nr 51.

Uczniowie z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem podeszli do tego wyjątkowego zadania, do którego przygotowania rozpoczęli już w ubiegłym tygodniu. Na początku wizyty gimnazjaliści złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Babci i wręczyli seniorom własnoręcznie przygotowaną, dużą laurkę w kształcie serca. Był to w dowód szacunku dla wszystkich starszych osób. Następnie podarowali babciom samodzielnie upieczone ciasta i ciasteczka. Udało się również odwiedzić te pensjonariuszki, które mają problem z samodzielnym poruszaniem się. – Bardzo się cieszymy, że słodkie upominki smakowały wszystkim babciom, które są przecież ekspertkami od domowych wypieków – mówi Magdalena Kaszuba, opiekunka Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Nr 51.

Prawie dwugodzinne spotkanie pełne rozmów z babciami z Domu Pomocy Społecznej umilały piosenki śpiewane przez uczennice przy akompaniamencie gitary. – To było niezwykłe spotkanie zarówno dla pensjonariuszek, jak i dla gimnazjalistów. Pamięć i wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent, jaki można dać babciom i dziadkom z okazji ich święta – dodaje dyrektor Kamila Hnatyk.

Na zakończenie spotkania młodzież zapewniła, że niedługo ponownie odwiedzi pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej na ulicy Sielskiej.

Młodzież z łazarskiego gimnazjum aktywnie uczestniczy w licznych akcjach charytatywnych. W minionym miesiącu, z okazji mikołajek, uczniowie zorganizowali akcję „Pomaganie mikołajkowe to działanie fajowe”, w ramach której,a zbierali pieniądze dla Wielkopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Gimnazjaliści często również odwiedzają Poznańskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, aby przekazać pracownikom zebrane wśród uczniów artykuły, które pomogą zwierzakom przetrwać zimę.

 

 

Dodaj komentarz