Gdzie polecieć z Poznania?


Pod koniec marca rozpoczyna się wiosenno-letni sezon lotniczy. Pojawią się nowe połączenia z Ławicy. Łącznie tradycyjnymi liniami do jesieni będzie można dolecieć do 41 lotnisk. Ofertę uzupełniają 33 kierunki lotami czarterowymi.

samolot Ryanair

Od sezonu letniego, który u większości przewoźników zaczyna się na przełomie marca i kwietnia, będzie można wybrać nowe kierunki – do Bari, Burgas i Pafos, gdzie poleci Ryanair. Do dwóch pierwszych miast loty ruszą już w najbliższą niedzielę, 26 marca, natomiast na Cypr kilka dni później – 29 marca. W wiosenno-letnim rozkładzie jazdy znajdą się też loty na Majorkę, do Chanii oraz Cagliari. Wszystkie rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Do czerwca trzeba będzie poczekać na wznowienie połączeń na Korfu (1.06) i do Barcelony-Girony (3.06). Łącznie irlandzkimi liniami do jesieni będzie można podróżować do 16 krajów (nie licząc Polski – Krakowa) i na 32 lotniska.

Druga z tanich linii, która lata z Poznania – Wizz Air – przez najbliższe kilka miesięcy oferować będzie jedynie trasę do Londynu (Luton). Dopiero w połowie roku uruchomione będą kolejne loty. 3 czerwca rusza połączenie z gruzińskim Kutaisi, a na początku lipca „urlopowe kierunki” na Bałkanach – Split i Tirana. Jeżeli ktoś lubi planować podróże z dużym wyprzedzeniem, to na stronie Wizz Air są już loty na luty i marzec 2024 roku do Werony, gdzie można było latać z Poznania tej zimy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz