#GastroPoznanRazem – zamów na wynos i wesprzyj lokalne restauracje


Obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa objęły branżę gastronomiczną. Po raz drugi w tym roku restauracje zostały zamknięte. W tej sytuacji wielu lokalom grozi upadek. Jak zatem uchronić swoje ulubione miejsca przed zamknięciem na stałe? Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała listę restauracji realizujących zamówienia z dowozem i na wynos. Ponadto w mediach społecznościowych wystartowała akcja promocyjna #GastroPoznanRazem, do udziału w której zachęca znany dziennikarz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz.

Baza restauracji serwujących jedzenie na wynos obejmuje prawie 200 lokali. Można ją znaleźć pod adresem: https://www.poznan.travel/pl/r/gdzie-zjesc/jedzenie-na-wynos-i-z-dowozem-jesien-2020. Są tu obecne restauracje specjalizujące się m.in. w kuchni polskiej, włoskiej, tureckiej, japońskiej, tajskiej czy chińskiej. Nie zabrakło opcji dla wegan, ale i mięsożercy też znajdą coś dla siebie.

– Gastronomia jest jedną z branż najbardziej dotkniętych rządowymi, niezapowiedzianymi wcześniej, ograniczeniami. Spotkałem się z poznańskimi restauratorami, aby porozmawiać o kontynuacji przeznaczonych im działań pomocowych, które leżą w gestii samorządu. Apeluję też do mieszkańców, żeby korzystali z zamawiania potraw na wynos i również w ten sposób pomagali lokalnym punktom gastronomicznym – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz