Fretki zapraszają do Nowego ZOO


Milutkie, malutkie, przyjazne i wesołe po prostu fretki. Wystawę im poświęcona będzie można obejrzeć w niedzielę w słoniarni Nowego ZOO. Wystawa Edukacyjna Fretek ma przekazać poznaniakom wiedzę na temat sposobów walki z bezdomnością wśród zwierząt, której można zaradzić poprzez propagowanie świadomej adopcji oraz konieczności sterylizacji czworonogów, z drugiej – przedstawienie fretek.

 

fretka

 

Będzie można poznać ich charakter, przyzwyczajenia, dowiedziec się co jedzą, czy powinny być na diecie, i w jakich warunkach powinny żyć. Opiekunowie odpowiedza nawet na pytania jakie wysokie są koszty ich utrzymania. Akcja zostanie połączona ze zbiórką pieniędzy na leczenie chorych fretek i przygotowywanie ich do adopcji.

Obok akcji edukacyjnej, na gości czeka cała moc atrakcji oraz konkursów. Oprócz możliwości wykonania zdjęcia z fretkami, odwiedzający zostaną zaproszeni na pokaz fretkowych „sztuczek”. Zobaczą, która fretka da swojemu właścicielowi najdłuższego buziaka, która wygra w wyścigu w „rurach” i jedzeniu jajka na czas, a która najdłużej utrzyma się na dwóch łapkach.

Na gości będą czekać przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek oraz sami opiekunowie i hodowcy, gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania odwiedzających.

Zabawa potrwa od godziny 10.00 do godziny 18.00. Udział w Wystawie jest bezpłatny (po wykupieniu standardowego biletu wstępu na teren Nowego Zoo).

Trackbacks for this post

  1. […] Dzięki temu połączeniu można wybrać się m.in. na imprezę w niedzielę pod nazwą Edukacyjna Wystawa Fretek. […]

Dodaj komentarz