Forza Italia – Święto włoskiej motoryzacji na torze „Poznań”


W spotkaniu uczestniczyli właściciele 230 włoskich pojazdów. Szczególną uwagę przykuwały  kultowe modele, a wśród nich niezwykle rzadko spotykana Alfa Romeo SZ, Alfa Romeo Spider Touring z 1961 roku, kilka zabytkowych Fiatów 500 i 600, wspaniałe Fiaty Multipla z przełomu lat 50-tych i 60-tych, liczne Alfy Romeo Spider oraz Giulia.

Był również model Coupe zaprojektowany przez studio znakomitego włoskiego projektanta samochodów –  Bertone, a także Lancia Delta Integrale znana z udziału i zwycięstw w wielu rajdach.

Wzrok zwiedzających przyciągały auta współczesne z grupy Fiat – Alfa Romeo Giulietta oraz MiTo, Abarth 500, nowe Lancie Delta i Thema, a ogromną popularnością cieszyło się Maserati GranTurismo S.  Najnowsze „dziecko”  koncernu FIAT, JEEP z modelem Grand Cheronee SRT z silnikiem o mocy 468 KM wprawiał w osłupienie.

Jak one jeżdżą? O tym można było się przekonać  na torze podczas jazd specjalnych. Można było również skorzystać z wielu atrakcji między innymi jazdy na trolejach, wziąć udział w wielu konkursach  lub wysłuchać wykładów o historii włoskiej motoryzacji i zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Atmosfera znakomita, dyskusje o włoskiej motoryzacji i wymiana doświadczeń pozostanie na długo w myślach i sercach właścicieli włoskich aut – bo są one wyjątkowe.

Dodaj komentarz