Finał XV Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu!


Finał XV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”, który odbędzie się 15 i 16 października w poznańskim Teatrze Muzycznym, poświęcony jest pamięci Bohdana Smolenia, który był Członkiem Komitetu Założycielskiego i Honorowym Prezesem Stowarzyszenia Zostań Gwiazdą Kabaretu. Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

15 października (niedziela) o godz. 15 odbędzie się Przegląd konkursowy o nagrodę im. Bohdana Smolenia. Przegląd poprowadzi kabaret Czesuaf, a weźmie w nim udział sześciu zwycięzców elimnacji XV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”: Kabaret Wolski z Krakowa, David Mbeda Ndege z Krakowa, kabarety A JAK! i BudaPesz z Krakowa oraz Zalotka z Zielonej Góry i Wyjście Ewakuacyjne z Poznania. Bilety w cenie 10 zł.
16 października o godz. 20 odbędzie się koncert pamięci Bohdana Smolenia, pt. „Smoleń na kolonii, czyli 6 dni z życia kolonisty”. W rolę Bohdana w Kolonistach wcielą się – Adrianna Borek z kabaretu Nowaki w „Papierosie” i „Gotowaniu kury” i Jakub Krzak z kabaretu Chyba w „Przebierańcach”. W monologu „Szeptanka” wystąpi Marcin Daniec. Monolog „A tam cicho być – napisy z murów” wygłosi Marcin Samolczyk z Kabaretu Bohdana Smolenia. Skecz „Nie powinniśmy się kłócić” zaprezentują Marcin Samolczyk i w roli Jana Tadeusza Stanisławskiego Paweł Binkowski z Teatru Nowego w Poznaniu. Marta Kostur zaśpiewa piosenkę „Smutasy, mazgaje” w wersji rockowej, przygotowaną przez Zbyszko Jaskulskiego na gitarę rockową i „stopę”. Natomiast Zespół Kameralny Poznańskiego Chóru Chłopięcego zaśpiewa aranżację jazzową Jacka Sykulskiego i Piotra Lewandowskiego. W roli Kolonistów wystapią Jarosław Sobański i Tomasz Łupak z kabaretu Zachodni oraz Krzysztof Wilkosz i Piotr Gumulec z kabaretu Chyba. W rolę kierownika kolonii wcieli się Sławomir Kaczmarek z kabaretu Made In China. Wystąpią też dziewczęta i chłopcy z Zespołu Kameralnego Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego pod opieką artystyczną Laury Stieler. W roli kierownika muzycznego kolonii zobaczymy i usłyszymy Jana Pitułę z kabaretu Czołówka Piekła. Specjalnymi Kolonistami będą Laureaci XV festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu. Podczas koncertu usłyszymy również Zosię Nowakowską z Teatru Muzycznego Roma oraz Zespół Smyczkowy Ani Be Ani Me Ani Kukuryku pod dyrekcją Adama Domurata, z sopranistką Eweliną Osowską. Bilety w cenie 70 zł i 80 zł.

Wygraj bilety
Dla Czytelników mieliśmy cztery dwuoosbowe zaproszenia na przegląd konkursowy i dwa podwójne na koncert „Smoleń na kolonii…”.

Konkurs trwał do 11 października do godz. 20. Laureatów poinformowaliśmy mailowo.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

1 komentarz

  1. SOKÓŁ pisze:

    Na w/w Finał XV Festiwalu wygrałem zaproszenie – wrażeniami z niniejszego przedstawienia z czytelnikami Facebooka się podzielę…? Nade wszystko jednak, niech kto żyw nań raczy przybyć osobiście… (bilecików jeszcze – dosłownie kilka – zostało ?) – Sam Prezes Deszczyński Krzysztof dłoń mu na pewno uściśnie ??

Dodaj komentarz