Filip Szymczak na dłużej w Lechu Poznań


Nowy kontrakt 21-letniego napastnika Lecha Poznań Filipa Szymczaka będzie obowiązywać do 30 czerwca 2027 roku. – Filip miał z nami ważną umowę, ale chcieliśmy go dowartościować, bo wierzymy, że już w najbliższym sezonie, a potem także w kolejnych jego rola w zespole będzie coraz większa – mówi prezes Kolejorza, Piotr Rutkowski.

Filip Szymczak

Do Akademii Lecha trafił z innego klubu ze stolicy Wielkopolski – Warty, a miało to miejsce w 2013 roku. Od tego czasu konsekwentnie rozwija się. Zdobył mistrzostwo Polski do lat 17 oraz 19, cieszył się także z rezerwami z awansu na szczebel centralny cztery lata temu. Piłkarzem pierwszego zespołu został decyzją trenera Dariusza Żurawia pod koniec sezonu 2018/19. Doświadczenie w piłce seniorskiej wzorem starszych kolegów zdobywał na wypożyczeniu – na rozgrywki 2021/22 trafił do pierwszoligowego GKS Katowice. Tam wbił 11 goli i solidnie zapracował na swoją szansę po powrocie na Bułgarską. Holenderski szkoleniowiec John van den Brom zaufał mu i regularnie wystawiał na murawie. A wychowanek odwdzięczał się dobrą grą. Strzelał ważne gole w Beer Szewie przeciwko Hapoelowi w Lidze Konferencji Europy (1:1), a także w PKO BP Ekstraklasie z Koroną Kielce (3:2) oraz Jagiellonią Białystok (2:1).

– Jestem zadowolony z tych ostatnich miesięcy, czuję że zrobiłem progres. Ten początek po powrocie z wypożyczenia może nie był trudny, ale wymagający pod tym względem, że potrzebowałem trochę czasu, żeby zaadaptować się do systemu, złapać także odpowiedni rytm. Myślę, że pokazałem jakość, ale wciąż jestem głodny sukcesów i wciąż od siebie wymagam regularności i częstszych występów na odpowiednim poziomie. Wiem, że potrafię grać lepiej. Mam nadzieję, że pokażę to już w okresie przygotowawczym, kiedy wrócę już w pełni sił do drużyny po wyleczeniu kontuzji – opowiada Szymczak.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz