Filip Dagerstål rozpoczął testy medyczne w Lech Poznań


Lech Poznań jest blisko pozyskania czwartego zawodnika w letnim okienku transferowym. W poniedziałek przed południem w stolicy Wielkopolski testy medyczne rozpoczął szwedzki obrońca Filip Dagerstål. Po ich zaliczeniu zostanie on wypożyczony na rok do Kolejorza.

Dagerstål w poniedziałek po północy zameldował się w Poznaniu, a o 11:00 rozpoczął testy medyczne we współpracującej z Kolejorzem klinice Rehasport. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to następnego dnia rano formalnie stanie się lechitą. 25-latek zostanie wówczas wypożyczony do Lecha z rosyjskiego FK Khimki, którego zawodnikiem jest od stycznia 2021 roku. Odbędzie się to na zasadzie wprowadzonych przez FIFA przepisów o zawieszeniu do 30 czerwca 2023 roku obowiązujących kontraktów z klubami rosyjskimi. Jest to związane z działaniami wojennymi podjętymi przez Rosję.

Środkowy obrońca jest wychowankiem IFK Norrköping i to właśnie razem z tym klubem sięgnął po mistrzostwo, a także Superpuchar swojego kraju. Dagerstål ma na swoim koncie dwa występy w reprezentacji Szwecji – oba w meczach towarzyskich przeciwko Słowacji (6:0) oraz Islandii (2:2).

źródło www.lechpoznan.pl / fot. Przemysław Szyszka

Dodaj komentarz