Festyn „Przeszłość-przyszłości” w Szreniawie (ZDJĘCIA)


Dzisiaj w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (gm. Komorniki) odbyła się impreza edukacyjno-rekreacyjna pn. „Przeszłość-przyszłości”. Patronat sprawował „Nasz Głos Poznański”.

Wydarzenia z tego cyklu nawiązują do zwyczajów żniwnych, prezentują prace polowe z wykorzystaniem zwierząt gospodarskich oraz dawnych maszyn i urządzeń rolniczych. Dużą atrakcję stanowiły występy zespołów krajowych i zagranicznych biorących udział w jubileuszowym XV Festiwalu Sztuki Ludowej organizowanym przez Towarzystwo „Poligrodzianie”.

Ponadto w ramach tej imprezy odbyły się:

• midisaż wystawy „Haft chiński w pałacu w Szreniawie. Wystawa ze zbiorów Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce”,

• prelekcja o ptakach Wielkopolskiego Parku Narodowego (projekt „Przylećcie do Szreniawy”) oraz zajęcia w ramach „Szreniawskich warsztatów ekologicznych”,

• konkurs „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2022 – Smak kiełbasy”, który współorganizowany jest przez Instytut Skrzynki – Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego.

Na terenie muzeum było też można przyjrzeć się pracy rzemieślników i twórców ludowych oraz zakupić ich wyroby, a także spróbować potraw kuchni tradycyjnej i regionalnej.

Fot. Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz