Festiwal smaków w Poznaniu


Sobota i niedziela upłynie mieszkańcom Poznania pod znakiem kulinarnych doświadczeń. Targowiska na rynkach Bernardyńskim i Jeżyckim zamienią się w wielkie strefy gastronomiczne. Oprócz degustacji na gości czekać będą inne atrakcje, w tym koncert dla dzieci i Targ Sztuk Pięknych. Zabawy nie zabraknie też na placu Wielkopolskim.

Festiwal smaków w Poznaniu

Już w sobotę rynek Bernardyński zaprasza w godzinach 10:00-13:00 na Live Cooking, czyli pokaz gotowania z Bartoszem Nowakiem. Jest on finalistą programu MasterChef. W trakcie wydarzenia przygotuje zróżnicowane menu oparte na produktach sezonowych, które dostępne są na rynku. W ramach wydarzenia odwiedzający w tym czasie targowisko będą mogli przyglądać się jak gotuje MasterChef, a następnie degustować przyrządzone potrawy w przygotowanej specjalnie na tę okazję strefie chill out. Więcej informacji na temat Live Cooking na Facebooku.

Tego dnia odwiedzić warto również plac Wielkopolski. W ramach cyklu „Malowanie na straganie” dzieci i ich rodzice będą mogli poznać historię tego miejsca i jego indywidualny charakter. Targowisko otwarte będzie już od godziny 10:00.

Równie interesująco zapowiada się niedziela, którą można spędzić na rynku Jeżyckim. O godzinie 11:00 wystartuje tam Food Truck Party, czyli zjazd promotorów street foodu oraz jedzenia w duchu „slow”. W zaaranżowanej przestrzeni targowiska (stoliki, leżaki, pufy) wraz z muzyką w tle, mieszkańcy będą mieli okazję skorzystać z oferty gastronomicznej. Kucharze zadbają o podniebienia przybyłych gości, serwując im kulinarne specjały na świeżym powietrzu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz