Festiwal Smaków Food Trucków w Poznaniu


Od 30 września do 1 października przy Arenie Poznań ustawią się food trucki, które przyjadą z całej Polski. Poza pysznym jedzeniem, na gości czekać będzie moc atrakcji. Patronat nad wydarzeniem objął „Nasz Głos Poznański”.

Food trucki uczestniczące w festiwalu to restauracje na kółkach, które stawiają na jakość swoich potraw przygotowując je zgodnie z ideą slow food, ze świeżych składników, na „oczach” klienta. Każdy food truck wyróżnia się oryginalnym pomysłem i często zaskakującymi smakami.

W ramach jesiennej edycji Festiwalu Smaków do Poznania przyjedzie około 25 mobilnych restauracji. Na terenie przy hali Arena każdy będzie mógł spróbować meksykańskiej chimichangi, bałkańskich burgerów, kubańskich kanapek, azjatyckich pierożków czy też indyjskich pierożków samosa. Nie zabraknie soczystych burgerów i włoskiej pizzy, a fani słodkości będą mogli skosztować owoców w czekoladzie, amerykańskich donatów czy też hiszpańskich churros.

IV edycja Festiwalu Smaków Food Trucków obfitować będzie nie tylko w przysmaki, ale też w wiele dodatkowych atrakcji przewidzianych przez organizatorów. Na wydarzeniu pojawi się Akademia Gier Planszowych Rebel, w ramach której odbędą się zawody, porady, jak również każdy będzie mógł zagrać w planszówki na miejscu. Dla najmłodszych zostanie utworzony kącik zabaw, w tym stoisko Małego Inżyniera na którym m.in. eksperyment z suchym lodem. Dla starszych stanie strefa militarna przygotowana przez Fort Knox. Odbędą się również pokazy tańca w wykonaniu Szkoły Tańca Tabasco oraz pokazy sztuk walki w wykonaniu Capoeira Camangula Poznań.

Na wypadek niepogody, na terenie wydarzenia stanie duży namiot, w którym będzie można schronić się przed wiatrem i deszczem, aby na spokojnie móc rozkoszować się wybranymi daniami i dobrym towarzystwem.

Mieliśmy dla Was trzy bony – po jednym dla osoby – na dowolne danie w wybranym trucku.

Konkurs trwał do 28 września do godz. 19. Laureatów poinformowaliśmy mailowo.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

 

Zobacz zdjęcia z ub. roku:

Festiwal Smaków Food Trucków (ZDJĘCIA)

Data: 30.09.-01.10.

Godzina: sobota: 12:00-21:00, niedziela: 12:00-20:00

Miejsce: parking przy hali Arena

WSTĘP WOLNY!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1958206517795566

Dodaj komentarz