Ferrari vs. gokart na Torze Poznań. Takiego wyścigu jeszcze w Polsce nie było! [WIDEO]


Czy gokart jest w stanie nadążyć za Ferrari F8 Tributo w wyścigu drag race? Postanowili się o tym przekonać The Mike, jeden z najpopularniejszych youtuberów motoryzacyjnych w naszym kraju oraz Kacper Nadolski, kartingowy reprezentant Polski w kategorii KZ2. Przebieg wyścigu okazał się nie tak oczywisty, jakby się mogło wydawać…

Drag race, w którym gokart zmierzył się z samochodem sportowym, to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane w Polsce. W połowie września na najdłuższej prostej na Torze Poznań obok siebie stanęły dwa pojazdy: „wózek” przeznaczony do rywalizacji w zawodach kartingowej kategorii Shifter Rok o mocy 45 koni mechanicznych oraz Ferrari F8 Tributo (720 KM). Pierwszym kierował Kacper Nadolski, kartingowy reprezentant Polski, drugim – The Mike,  jeden z najpopularniejszych youtuberów motoryzacyjnych w naszym kraju.

„Jestem w szoku! Jak on się zebrał!”

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że gokart nie ma żadnych szans dotrzymać kroku ferrari. Jednak początek wyścigu przybrał dość nieoczekiwany obrót. Kacper Nadolski wystartował szybciej, dopiero po ok. 150 metrach ferrari udało się dogonić gokarta. Potem przewagę zaczął zyskiwać The Mike. Zwycięzca wyścigu nie spodziewał się jednak, że gokart zmusi kierowane przez niego ferrari do aż takiego wysiłku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz