„F4NT45TYC2N3” – wystawa malarstwa Ewy Jasek


25 listopada – „F4NT45TYC2N3” – wernisaż wystawy malarstwa Ewy Jasek i modowy happening. Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

„F4NT45TYC2N3” - wystawa malarstwa Ewy Jasek

Twórczość Ewy Jasek to niezwykła fuzja klasycznych odniesień z nowoczesną, ekspresyjną stylistyką. Najnowsze prace artystki zdają się być zdecydowanie w nurcie tenebryzmu z brawurowym połączeniem realizmu i fantazji. Ewa Jasek w swoim malarstwie spektakularnie łączy kilka stylów, dając odbiorcy nową wartość na najwyższym poziomie. Czerpie z klasyki i współczesności, buduje na fundamentach wychodząc poza schematy, inspirując do wejścia w ten artystyczny,  wykreowany w ten sposób świat.

„Na granicy abstrakcji i realizmu balansują postaci kobiet zobrazowanych przez Ewę Jasek. Są one piękne, zamyślone, skupione, wyłaniają się z nierzeczywistości abstrakcyjnego tła, z półcieni lub z jasności, jakby nie miało znaczenia skąd. Ważne, że manifestują się w teraźniejszości. Obrazy przykuwają uwagę ekspresyjnymi pociągnięciami pędzla i dynamiką ugięcia linii, innym razem kontrastem pomiędzy światłem i mrokiem, który niejako prowokuje, aby podejść bliżej płótna, by zobaczyć o co chodzi, w tej widocznej z daleka grze świateł i cieni… Przedstawione w ascetycznej i wysublimowanej palecie symfonii barw, nieco nieobecne kobiety, chcą skłonić patrzącego do wmyślenia się w siebie, do nieoczywistych refleksji, do powędrowania w odległe obszary nieznanych nam jeszcze meandrów umysłu…”
Renata Pawul /koneser sztuki

Piątek, 25 listopada 2022, godzina 18.00, sala Multiroom, Wysogotowo k/ Poznania, Wierzbowa 162

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

Wstęp bezpłatny.

Link do wydarzenia na facebook’u:  https://www.facebook.com/events/639285334324049/

Dodaj komentarz