European Design Award dla programów teatralnych Teatru Polskiego w Poznaniu


Programy teatralne zaprojektowane przez Marcina Markowskiego zdobyły jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania graficznego – European Deisgn Award.


W sobotę 8 czerwca podczas oficjalnej gali w Belgradzie ogłoszone zostały wyniki międzynarodowego konkursu European Design Awards. Programy zaprojektowane przez Marcina Markowskiego dla Teatru Polskiego w Poznaniu otrzymały dwie nagrody w kategorii „Brochure” – złotą za projekt programu spektaklu „Wieczny kwiecień” Jarosława Jakubowskiego w reż. Agnieszki Korytkowskiej-Mazur (prapremiera 10 listopada 2012) oraz srebrną za projekt programu spektaklu „Hamlet” w reż. Pawła Szkotaka (premiera 27 marca 2012).

Marcin Markowski (YoStudio) jest absolwentem Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Z Teatrem Polskim w Poznaniu współpracuje od 2008 roku projektując plakaty, programy teatralne i druki reklamowe. Jego plakat promujący w 2012 roku V Europejskie Spotkania Teatralne BLISCY NIEZNAJOMI „Przechodnie” otrzymał indywidualną nagrodę Istvana Orosza na 5. China International Poster Biennale oraz wyróżnienie honorowe na 13. Międzynarodowym Biennale Plakatu Teatralnego Rzeszów 2011. Plakat został również zaprezentowany w Museum of Modern Art -Toyama w Japonii na 10. International Poster Triennial.

European Design Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania graficznego przyznawana od 2007 roku przez przedstawicieli europejskich wydawnictw designerskich m.in. polski kwartalnik 2+3D.

Dodaj komentarz