Era Jazzu – Black Lives / Czas Komedy


Jedyny koncert w Polsce i premierę „Black Lives – From Generation to Generation” zapowiada – 14 kwietnia w poznańskiej Auli UAM – prestiżowa Era Jazzu.

Black Lives - From Generation to Generation

– To koncert na miarę Art Ensemble of Chicago i George’a Clintona oraz  kultowych premier „new black music” – rekomenduje sensacyjny projekt Dionizy Piątkowski. – Tym razem artystów z USA, Karaibów i Afryki łączy idea Black Lives Matter:  poprzez muzykę walczą z systemowym rasizmem na świecie. Ich sztuka czerpie z tradycji AACM, new black music, wpływów afrykańskich, ale zawiera w sobie także hip-hop, jazz, funk, rock, fusion, rap, nu-jazz, soul, blues, karaibski jazz, poetry.

Jak pisze prestiżowy magazyn Gilda “muzyka przemawia tutaj wraz z sugestywnymi tekstami tak samo, jak niegdyś w projektach Gill Scotta Herona, Arche Sheppa, The Last Poets czy w literaturze Jamesa Baldwina”. Projekt Black Lives skupia kilkudziesięciu muzyków, z których każdy jest ciekawą osobowością mającą za sobą współpracę z kultowymi artystami. Na jedynym, premierowym koncercie w Polsce zagrają:  saksofonista Jacques Schwarz-Bart, gitarzyści i wokaliści David Gilmore, Jean-Paul Bourelly i Adam Falcon, pianista Federico Gonzalez Peña, basista Reggie Washington, perkusiści Gene Lake i Marque Gilmore, wokalistki Tutu Puoane i Christie Dashiell, raper Sharrif Simmons  oraz DJ Grazzhoppa. Sztandarowy  album ”From Generation To Generation” stał się sensacją w minionym sezonie, a zespół  Black Lives  uznano za jazzową grupę roku (Deutsches Jazz Preis- Band of the Year International).

Kolejną odsłonę będzie miał Czas Komedy. Tym razem kompozycje Krzysztofa Komedy zaprezentowane zostaną, w wersji brzmień organów Hammonda, przez Vas/Bukowski/Szmańda Trio. Bence Vas jest wybitnym wirtuozem gry na organach Hammonda i nadaje kompozycjom Krzysztofa nowych barw i nastrojów. Węgierski artysta do zespołu zaprosił wibrafonistę Dominika Bukowskiego (nr 1 Top Jazz Forum) oraz poznańskiego perkusistę Krzysztofa Szmańdę. To pierwsza taka prezentacja od czasów, gdy z muzyką Komedy mierzyli się polscy hammondziści : Wojciech Karolak, Krzysztof Sadowski i Czesław Niemen.

Więcej: www.jazz.pl

Bilety:   100/150/200   : Ticketmaster / Bilety24 / CIK.

Era Jazzu - Black Lives / Czas Komedy

 

Dodaj komentarz