Enea Stadion zaświeci się na fioletowo. Dlaczego?


17 listopada po raz kolejny będziemy obchodzili Światowy Dzień Wcześniaka. Dzień, który ma na celu zwiększenie wrażliwości oraz społecznej wiedzy na temat wcześniactwa – jego przyczyn, skutków oraz potrzeby specjalistycznej opieki. Oprócz kampanii informacyjnej, konferencji, targów dla tej grupy, ważnym wydarzeniem przykuwającym uwagę społeczeństwa jest podświetlanie tego dnia najważniejszych światowych budynków w ramach Global Illumination Initiative.

Enea Stadion

Fioletowa iluminacja pojawia się m.in. na. Bramie Brandemburskiej w Berlinie, Empire State Building w Stanach Zjednoczonych, Niagarze czy Pałacu Kultury i Nauki w Polsce. Na taki kolor rozświetli się także Enea Stadion w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej.

– Chcemy poprzez ten gest być solidarni z dziećmi przedwcześnie urodzonymi oraz ich rodzinami. Podświetlenie Enea Stadionu na kolor filetowy jest znakiem, że temat wcześniactwa nie jest nam obojętny – mówi Małgorzata Sak, dyrektor ds. hospitality spółki Stadion Poznań.

Dlaczego kolor fioletowy? Zdaniem terapeutów zajmujących się wpływem kolorów na człowieka kolor fioletowy koi, łagodzi, wycisza oraz zwiększa poczucie własnej wartości, koncentracji. W literaturze kolorowi fioletowemu przypisuje się, że jest magiczny, tajemniczy. Jest to kolor osób wrażliwych, wyjątkowych. Takie są też przedwcześnie urodzone dzieci.

Enea Stadion w Poznaniu rozbłyśnie kolorem fioletowym 17 listopada tuż po zapadnięciu zmroku.

Dodaj komentarz