Ekspres ciśnieniowy do 5000 zł – polecane modele marki Jura


Marka Jura to ekspresy zaliczane do klasy premium. Łączą wyjątkową staranność wykonania każdego elementu, łatwość obsługi, szeroki zakres automatyzacji z doskonałym designem. O sprzętach tego producenta można długo opowiadać, wskazując dopracowane kwestie, które zachwycają użytkowników. Szukając najlepszego ekspresu ciśnieniowego i nie chcąc iść na żadne kompromisy, trudno pominąć ofertę tej marki.

Ekspres ciśnieniowy Jura

 

Jakie sprzęty możemy znaleźć w budżecie 5000 zł? Chociaż Jura proponuje urządzenia nawet dwa lub trzy razy droższe, zakładany na potrzeby artykułu pułap cenowy pozwoli wybrać ciekawe rozwiązania, które przypadną do gustu wszystkim kawoszom, niezależnie od tego, jakie kawy lubią najbardziej. Które modele marki Jura wybrać? Podpowiadamy!

Jak wybrać ekspres ciśnieniowy? Najważniejsze kwestie

Szukając ekspresu ciśnieniowego uznanego producenta, zwykle spodziewamy się rozwiązań, które nie są dostępne gdzie indziej. Sprzęty marki Jura zachwycają już na pierwszy rzut oka – ich design to prawdziwe dzieło sztuki. Nic dziwnego, że traktowane są one przez wielu jako ozdoba kuchennego wnętrza. Jednak to, co kluczowe, kryje się w środku. Bardziej zaawansowane ekspresy do kawy to jednocześnie złożone urządzenia, dlatego przed zakupem konkretnego modelu, warto szczegółowo wczytać się w jego specyfikację techniczną.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę? Warto przeanalizować takie elementy, jak:

– moc;
ciśnienie;
– z jakiej kawy możemy przygotować napój;
– wielkość pojemnika na wodę;
– wymiary całego urządzenia;
– hałas generowany podczas pracy;
– system spieniania mleka;
– jakie kawy można przygotować automatycznie;
–  możliwość zapisywania preferencji
– wygodne sterowanie urządzeniem;
– atrakcyjny design.

W opisie każdego ekspresu znajdziemy listę kaw, jakie możemy przygotować za pomocą konkretnego urządzenia. Dobrze jest wybrać taki model, który pozwala przygotować te, które smakują nam najbardziej! Zaawansowane sprzęty umożliwiają zapisanie preferencji, by od ulubionego napoju dzieliło nas jedno wciśnięcie przycisku.

Jura – ekspresy do 5000 zł. Które najlepsze?

Pora przejść do poleceń konkretnych ekspresów. W budżecie do 5000 zł mamy w czym wybierać! Wszystkie modele marki Jura są świetną inwestycją, które sprostają nawet najbardziej wymagającym kawoszom!

– JURA E4 Piano White – ekspres, który kupimy za mniej niż 4000 zł, świetnie sprawdza się zwłaszcza w przygotowaniu napojów na bazie czarnej kawy, takich jak: doppio (podwójne espresso), espresso, ristretto. Do wyboru mamy trzy poziomy intensywności napoju. Wyjątkowy aromat to zasługa profesjonalnego młynku Aroma, który zapewnia nie tylko wysoką jakość mielenia ziaren, ale również odznacza się wyjątkową trwałością. Urządzenie zachwyca wzornictwem i łatwością obsługi – jest kompatybilne również z aplikacją na telefon.

– JURA E6 Dark Inox – elegancki model, który pozwoli przygotować jednocześnie dwie filiżanki aromatycznego espresso. Ale to nie koniec możliwości – możemy łatwo sięgnąć po takie napoje, jak: cappuccino, espresso, espresso macchiato, macchiato, ristretto. Jeśli potrzebujemy więcej mocy, możemy skorzystać z opcji Extra Shot, zwiększając intensywność kawy, bez dodawania gorzkiego posmaku. Podobnie jak sprzęt opisany wyżej, również ta propozycja cechuje się łatwą obsługą i kompatybilnością z aplikacją mobilną.

– JURA ENA8 Full Metropolitan Black – to prawdziwa ozdoba kuchennego blatu, który wyróżnia się niezwykłym designem zbiornika na wodę. Ale specyfikacja techniczna jest równie ciekawa! Znajdziemy tutaj profesjonalny młynek Aroma, który gwarantuje wyjątkowy aromat mielonych ziaren, a Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej gwarantuje zaparzenie doskonałego espresso! Ekspres ma kolorowy, łatwy w obsłudze wyświetlacz, a także funkcję One Touch, która gwarantuje szybkość i wygodę! Przygotujemy takie kawy, jak: caffe lungo, cappuccino, espresso, espresso macchiato, latte macchiato, ristretto.

Ekspresy ciśnieniowe Jura w sklepie MediaMarkt uchodzą za jeden z najlepszych wyborów dla kawoszy ceniących jakość, smak, aromat. W cenie do 5000 zł zajdziemy kilka modeli, które będą świetną inwestycją na lata!

Dodaj komentarz