Eiffage Immobilier debiutuje w Poznaniu. Deweloper wybuduje mieszkania w topowej lokalizacji


Najpierw sprawdzili się jako pewny i solidny generalny wykonawca. Teraz w stolicy Wielkopolski debiutują jako deweloper. Na styku Jeżyc i Grunwaldu Eiffage Immobilier zrealizuje swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową w Poznaniu. To jednak nie koniec – deweloper już planuje kolejne projekty w tym mieście.

Eiffage Immobilier

Po udanych debiutach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, Eiffage Immobilier Polska, część Grupy Eiffage Polska, rozpoczyna działalność w stolicy Wielkopolski. Poznań będzie czwartym polskim miastem, w którym firma chce rozwijać swoją działalność deweloperską.

W Poznaniu jesteśmy obecni od dawna jako Eiffage Polska Budownictwo. Wybudowaliśmy nie tylko budynki mieszkaniowe, handlowe i przemysłowe, ale także unikatowe konstrukcje. Teraz przyszedł czas na realizację naszych własnych planów deweloperskich – mówi Sebastian Bieńkowski, dyrektor ds. projektów Eiffage Immobilier Polska.

Do tej pory firma dała się poznać w Poznaniu jako solidny i sprawdzony generalny wykonawca. To właśnie Eiffage Polska Budownictwo stoi za realizacją jednego z największych i najnowocześniejszych obiektów zoologicznych w Europie. Przypominająca kanion słoniarnia powstała w 2009 roku i od tego czasu stanowi dom dla słoni afrykańskich w poznańskim ZOO. Firma wybudowała również galerię Posnania, która w latach 2015/2016 była jedną z największych inwestycji kubaturowych w Polsce. Z doświadczenia firmy Eiffage skorzystał Volkswagen, powierzając jej budowę pod Poznaniem hali logistycznej o powierzchni całkowitej blisko 50 tys. mkw., a także francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska, dla której EPB był generalnym wykonawcą Manufaktury Stare Miasto. Teren XIX-wiecznych zakładów spirytusowych Akwawit zaadaptowano pod mieszkania, rewitalizując jednocześnie zabytkową bryłę fabryki. Eiffage wybudowało także II i III etap Osiedla Perspektywa w dzielnicy Stare Miasto oraz nowoczesną halę produkcyjną fabryki Unilever.

Wyróżnia nas synergia dwóch spółek i branż – Eiffage Budownictwo i Eiffage Immobilier,
a dokładniej to, że w ramach jednej Grupy projektujemy i realizujemy inwestycje. To daje mieszkańcom naszych osiedli i budynków gwarancję doprowadzenia projektu do końca i pełne bezpieczeństwo ich kapitału
  – dodaje Sebastian Bieńkowski.

Dobra lokalizacja to dobra inwestycja

Na miejsce swojej pierwszej inwestycji mieszkaniowej w Poznaniu, Marcelińskiej 18, Eiffage Immobilier Polska wybrał lokalizację na styku Grunwaldu i Jeżyc, u zbiegu ulic Marcelińskiej i Polnej. To zielona, modna i ceniona przez poznaniaków okolica. Unikatowy charakter miejsca tworzą zabytkowe sąsiedztwo i bliskość klimatycznych Jeżyc z bogatą ofertą gastronomiczną i kulturalną, doskonałą komunikacją i kilkoma parkami w zasięgu spaceru. – Naszym celem jest realizacja projektów mieszkaniowych właśnie w takich topowych lokalizacjach. Unikatowo umiejscowione inwestycje zyskują w czasie na wartości, a to kluczowy argument zwłaszcza dziś, gdy wiele osób poszukuje pewnej i odpornej na wahania rynku lokaty kapitału. Stawiamy na lokalizację, jakość, funkcjonalność i styl odporny na upływ lat – mówi Justyna Hamrol-Wasielewska, dyrektor sprzedaży i marketingu Eiffage Immobilier Polska.

Inwestycja Marcelińska 18 to zespół dwóch budynków ze 144 mieszkaniami i dwoma lokalami usługowymi. Projekt będzie miał nowoczesną formę, komfortowe części wspólne m.in. czytelnię i miejsce spotkań dla mieszkańców. Całość dopełni 120-letni starodrzew znajdujący się na terenie inwestycji. Tam też deweloper uruchomił biuro sprzedaży dedykowane inwestycji i rozpoczął przedsprzedaż mieszkań.

Światowe realizacje w portfolio Eiffage

Deweloper Eiffage Immobilier Polska należy do Grupy Eiffage, która jest jedną z 10 największych grup budowlanych w Europie. Istnieje od 1844 roku i na swoim koncie ma takie słynne budowy jak budynek Opery w Sydney, szklana piramida w Luwrze i najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau. Przez 30 lat na rynku polskim Grupa Eiffage zrealizowała blisko 700 inwestycji.

Eiffage Immobilier Polska

Eiffage Immobilier Polska to deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji mieszkaniowych, inwestycji na wynajem, nieruchomości komercyjnych i handlowych. W portfolio spółki są apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie, Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi oraz apartamentowiec HB1820 w sąsiedztwie ASP we Wrocławiu. Deweloper planuje także dalszy rozwój działalności w innych większych aglomeracjach w Polsce.

Eiffage Immobilier Polska to część międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: szklana piramida Luwru, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau i charakterystyczne żagle Opery w Sydney. Eiffage Immobilier Polska łączy najlepsze praktyki międzynarodowej Grupy oraz ponad 30-letnie doświadczenie zdobyte na polskim rynku przez Generalnego Wykonawcę – Eiffage Polska Budownictwo. Cechą łączącą inwestycje Eiffage jest poszanowanie lokalnej historii i miejsca oraz połączenie dbałości o detal i piękno w kreowaniu przestrzeni do życia.

Dodaj komentarz