Nasz Głos Poznański Redakcją Roku!


Kapituła Konkursu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP przyznała 5 kwietnia nagrody dla dziennikarzy wielkopolskich mediów – „Dziennikarskie Koziołki” za 2012 rok. Laureatem  nagrody w kategorii Redakcja Roku został „Nasz Głos Poznański”.

Red. nacz. Sławomir Lechna odbiera statuetkę z rąk prof. Tadeusza Wallasa.

Red. nacz. Sławomir Lechna odbiera statuetkę z rąk prof. Tadeusza Wallasa.

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu w piątek odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych nagród dziennikarskich za 2012 rok. Nagroda ta przyznawana jest dziennikarzom przez dziennikarzy już od 1996 r. Liczy się osobowość, styl i charakter dziennikarza, jego praca, która nadaje dziennikarstwu status zawodu zaufania publicznego, profesjonalizm i przestrzeganie etycznych kanonów.

Laureatem  nagrody w kategorii Redakcja Roku 2012 został „Nasz Głos Poznański”, a statuetkę z rąk dziekana prof. Tadeusza Wallasa, kierownika Zakładu Kultury Politycznej UAM odebrał redaktor naczelny Sławomir Lechna.

Laudację przed wręczeniem nagrody wygłosił red. Andrzej Górczyński ze Stowarzyszenia Dziennikarzy RP: – Gdy gazety w Poznaniu sprzedają się coraz gorzej, kiedy w redakcjach zwalnia się dziennikarzy, gdy ludzie mówią, że  liczy się tylko internet, znalazł się człowiek – Sławomir Lechna, który przed dwoma laty podjął się misji tworzenia pozytywnej prasy drukowanej (bez brudnej sensacji na okładce, podchodów politycznych, wypadków). To co robi, czyni z nieprawdopodobnym zaangażowaniem. Skupił w redakcji  „Nasz Głos Poznański” wielu dobrych dziennikarzy. Pierwszy numer „Naszego Głosu Poznańskiego” ukazał się dwa lata temu. Za sukces można więc uważać, że w tak krótkim czasie stał się rozpoznawalną marką – zakończył red. Andrzej Górczyński.

Nagrody otrzymali również m.in. Lena Bretes-Dorożała, dyrektor TVP Poznań, Jerzy Mianowski, redaktor naczelny Głosu Wągrowieckiego, a w kategorii „senior zawodu” – długoletni publicysta Telewizji Poznań Ryszard Podlewski oraz Janusz Ludwiczak (naszejezyce.pl).

Wręczono także Nagrodę im. Zdzisława Beryta, przyznawanej znakomitościom wielkopolskiej publicystyki kulturalnej. Tegorocznym laureatem został Andrzej Niczyperowicz, felietonista „Głosu Wielkopolskiego” i wykładowca dziennikarstwa na poznańskich uczelniach.

Fot. Hieronim Dymalski i Jerzy Laskowski

11 komentarzy

 1. Danuta Stęszew pisze:

  Gratuluję,panie Sławku:)))Miło,że doceniono Pana ciężką pracę. Życzę dalszych sukcesów.

 2. B.B. pisze:

  Gratulacje od Aurelki, Agaty i Bartka :)

 3. MARZENA pisze:

  Szczere gratulacje :)

 4. zbychcz pisze:

  Sławek, gratulacje!!!! Za ten trud okupiony pełnym profesjonalizmem należą się gratulacje i podziw Tobie i Żonie!!!!

 5. aleks pisze:

  GRATULACJE :)))))

 6. Gratulacje złozyłem Sławkowi osobiscie.Brak mi w tej info o wręczeniu statuetek WODNIKA.Otrzymali je tym razem także laureaci Dziennikarskich Koziołków:Ryszard Podlewski i Jerzy Mianowski,a także Jacek Sykulski i Wojciech Korda.Szkoda,że w tej notce zabrakłao tej drugiej informacji.
  Z poZDROWIEniami,

 7. grzegorz pisze:

  Tylko gratulować… Tak trzymać!

 8. urszula pisze:

  szczerze i serdecznie gratuluje Panie Sławomirze,,,i bardzo sie ciesz e,że to akurat Panu przypadło tak znaczące wyróznienie,,pozdrawiam

Trackbacks for this post

 1. […] Przy tej okazji, bo jubileusz to taki moment, gdy można się trochę pochwalić, miło nam poinformować, przed kilkunastu dniami została nagrodzona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP tytułem „Redakcja Roku” (więcej na ten temat piszemy tutaj). […]

Dodaj komentarz